برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۴
مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از کاهش کیفیت هوا در استانهای غربی کشور به دلیل ورود گرد و خا ک از عراق خبر داد و آخرین وضعیت جوی کشور را تا پایان هفته تشریح کرد.
ایسنا: مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از کاهش کیفیت هوا در استانهای غربی کشور به دلیل ورود گرد و خا ک از عراق خبر داد و آخرین وضعیت جوی کشور را تا پایان هفته تشریح کرد.

مهندس احد وظیفه، افزود: آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد وزش باد جنوبی نسبتا شدید همراه با افزایش دما در استان اردبیل و سواحل جنوبی دریای خزر تا اوایل وقت فردا چهارشنبه 20 فروردین ادامه داشته و از فردا چهارشنبه بتدریج هوای خنک به سواحل جنوبی دریای خزر نفوذ کرده و دمای هوا در نوار شمالی کشور بویژه سواحل جنوبی دریای خزر کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: امروز سه شنبه در برخی مناطق شمالغرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و سپس چهارشنبه علاوه بر نقاط ذکر شده در سواحل دریای خزر و شمال شرق افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: امروز به سبب وزش باد جنوبی شدید بر روی کشور عراق، گرد و خا ک همراه با کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در استانهای غربی کشور پیش بینی می‌شود.همچنین پنج شنبه و جمعه هفته جاری نیز به تناوب شاهد ابرناکی، وزش باد، بارش پراکنده گاهی با رعد و برق در برخی نواحی شمالغرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل جنوبی دریای خزر و شمالشرق خواهیم بود.

وی در خاتمه به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز چهارشنبه 20 فروردین ماه نیمه ابری تا ابری و در پاره‌ای نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد و با حداقل و حداکثر 14و 20 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت در روز پنج شنبه نیمه ابری تا ابری و در پاره‌ای نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل و حداکثر 12 و 22 درجه سانتیگراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: