برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۴۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳
رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون قضایی مجلس ماموریت داد با همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی در قوانین نحوه برخورد با شرارت در مقابل امر به معروف و نهی از منکر تجدید نظر نمایند.
مهر: در اولین جلسه علنی سال 1393 مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی برای مردم آرزوی موفقیت کرد.

وی اظهار داشت: عناوینی که رهبر انقلاب در پیام نوروزی به آن اشاره داشتند و تاکیداتی که ایشان در بیانات ابتدای سال ابراز نمودند نتیجه ارزیابی دقیق شرایط کشور و بیان مسیری روشن برای سامان بخشی به اداره حوزه اقتصاد، فرهنگ و مدیریت کشور بود که البته در گذشته نیز به مولفه های این موضوعات تاکید داشتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:رهبر انقلاب در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به اهمیت توسعه فرهنگ در ابعاد مختلف تاکید داشتند و در اواخر سال با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و تبیین آن در جلسات دیگر، مسئولیت مهم همه ارکان کشور و فعالان اقتصادی را در این برهه از زمان بیان نمودند.

لاریجانی ادامه داد: همه این مسائل حکایت از دغدغه ای دارد که کشورمان با بافت جوان جمعیتی چه سرمایه ای ارزشمند است و تسهیلات گسترده و منابع خدادادی و موقعیت ژئوپلیتیک برجسته و فرهنگ فراگیر اسلامی چگونه می تواند از مدیریت مبتکرانه برخوردار شود تا از سرمایه های مادی و معنوی ملت به درستی استفاده شود تا نیروها هدر نرود و درست اداره شود تا به اهداف سند چشم انداز نائل شویم.

وی تاکید کرد: نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور و چالش های پیش رو نشان می دهد که این دغدغه، دغدغه ای اصلی و محوری برای کشور است و نه تنها ملت ما انتظار اصلاح مسیر اداره کشور را دارند بلکه چشمان مسلمانان جهان که نگاه مترقی انقلاب را جان بخش حرکت اصلاحی در کشور خود می دانند نیز منتظر شنیدن پیشرفت های اقتصادی ایران اسلامی است چرا که ایران را تکیه گاه اسلام ناب محمدی و پناهگاه مستضعفان می داند اینجاست که باید گفت مسئولیت سیاستمداران و مدیران امروز، ماموریت تاریخ ساز می باشد.

رئیس مجلس اظهار داشت: رهبری معظم در نگاهی طبیبانه کلید رازگشا را در مدیریت جهادی می داند که قصد دارد با تمام وجود این ماموریت را بردوش حمل کند. این مدیریت، فرهنگ را فرع توسعه نمی داند بلکه متن توسعه می داند.

لاریجانی تصریح کرد: قطعا اهمیت این امر چنان است که لازم است از اندیشه همه همکاران در نطق ها و پیشنهادات مستمرا بهره مند شویم و ان شاء الله در فرصت های آینده مجال کافی در طرح مطالب در این باب حاصل خواهد شد. مجلس با استفاده از نظرات مسئولان دولتی کار را در این زمینه آغاز می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر اظهارات خود با اشاره به شهادت طلبه ناهی از منکر در ایام عید گفت: به دلیل همین اهمیت فرهنگ در دوره پیشرفت، موضوع امر به معروف و نهی از منکر پایه تفکر اصلاحی مستمر جامعه قرار می گیرد که باید پذیرفت این امر که اصلی بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه ماست جایگاه خود را نیافته است حال آنکه نماد مسئولیت مشترک آحاد ملت در این اصل قرار دارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در همین ایام ابتدای سال خبر رحلت عزیزی را در این راه شنیدیم. از طرفی این ضایعه غم انگیز حکایت از عدم جدیت در برخورد با افراد شرور در جامعه دارد. بنده بارها این خطر را متذکر شدم و در جلسات مختلف مبارزه با این گونه طغیان گری را مطرح نمودم.

لاریجانی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در بستر جامعه ای رخ می دهد که خود از ظرفیت اولیه آرامش برای اصلاح برخوردار باشد. ابتدا باید شرارت سرکوب شود تا زمینه تعامل فرهنگی برای اصلاح فراهم گردد. تصور می کنم باید قانون برخورد با این گونه افراد اصلاح شود و مجازات این گونه شرارت ها در مقابل انجام تکلیف امر به معروف و نهی از منکر سنگین تر از مشاجرات و جدال های معمولی تدوین گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از کمیسیون حقوقی مجلس می خواهم هر چه سریعتر با مشورت قوه قضائیه و نیروی انتظامی در قوانین این بخش تجدیدنظر نموده و برای تصویب به مجلس ارائه کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: