برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۴۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۱
مدیرکل بودجه امور تولیدی معاونت برنامه ریزی، از عدم تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت نان در سال ۹۳ خبر داد و گفت: تا زمان اتخاذ تصمیم ستاد کارگروه‌های هدفمندی یارانه‌ها برای نان، قیمت‌ها همانند سال ۹۲ خواهد بود.
تسنیم: محمود ملکوتی در مورد تعیین تکلیف قیمت نان در سال 93 اظهار داشت: در حال حاضر کارگروه‌هایی که هدفمندی یارانه‌ها را پیگیری می‌کنند، موضوع قیمت حامل‌های انرژی را در دستور کار دارند و هنوز مسئله افزایش یا عدم افزایش قیمت نان تصمیم گیری نشده است، بنابراین تا زمان تصمیم گیری جدید، قیمت‌ها همانند سال 92 ادامه خواهد یافت.

وی در مورد خرید تضمینی گندم، تصریح کرد: اعتبار خرید تضمینی گندم از ردیف بودجه‌ای یارانه نان که 5 هزار میلیارد تومان است تأمین می‌شود و هنوز سهم آن نیز از این اعتبار مشخص نیست و بستگی به بار مالی مورد نیاز خرید دارد. با توجه به اینکه قیمت فروش گندم به کارخانه‌ها کمتر از نرخی است که از کشاورزان خریداری می‌شود، اعتبار این مابه‌التفاوت از طریق 5 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته تأمین می‌شود.

مدیر کل بودجه امور تولیدی و بازرگانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی در پایان گفت:‌ مسئولیت خرید تضمیمی گندم با توجه به اجرای قانون انتزاع با وزارت جهاد کشاورزی است که در حال برنامه‌ریزی هستند.

 در قانون بودجه سال 93 رقم 8800 میلیارد تومان برای نان و گندم و یارانه نقدی نان که به خانوار‌ها پرداخت می شود تصویب شده و پیش از تصویب این بودجه، پیش بینی می شد که اگر 8800 میلیارد تومان به تصویب مجلس برسد، قیمت نان در سال 93 افزایش پیدا نخواهد کرد، اما پس از مطرح شدن اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال 93، افزایش قیمت نان به تصمیم‌گیری و برنامه ریزی برای اجرای فاز دوم هدفمندی موکول شد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: