برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۸
نخستین مخالف وزیر اطلاعات:
نماینده مردم بروجرد در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات سخنرانی کرد.
در جلسه علنی صبح امروز مجلس، بهرام بیرانوند در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: در خصوص رای اعتماد به وزیران معمولا نمایندگان به دو عرصه صلاحیت های عمومی و تخصصی ورود می کنند و ورود به عرصه عمومی از تریبون دارای آفات است و امکان سو استفاده وجود دارد.
 
وی تاکید کرد: پیشنهاد می شود در صورت امکان مانند بررسی اعتبارنامه اینگونه مباحث در جلسات غیرعلنی گفته شود اما در خصوص صلاحیت تخصصی ملت باید در جریان مذاکرات قرار گیرند.
 
بیرانوند گفت: خوشحال می شدیم رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به کلیات کابینه حضور پیدا می کرد.
 
نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان این که مخالفت خود را با وزارت علوی اعلام می کنم، گفت: با توجه به ماموریت های ذاتی وزارت اصلاعات مقابله با جریان های خارجی و ضد انقلاب داخلی از وظایف ذاتی این وزارتخانه است و تخصصی است و عدم تسلط مدیر خسارت آور است.
 
وی تاکید کرد: نیرویی باید در راس تشکیلات باید قرار بگیرد که حداکثر شناخت را داشته باشد. کار اطلاعات و امنیت یا مهم است و یا نیست که به نظر همه اهمیت بالایی دارد و اگر بگوییم اهمیت دارد اهمیت ارتباط تخصص وزیر با حوزه کمتر از حوزه هایی مانند بهداشت و سلامت و نیرو نیست.
 
وی ادامه داد: اگر بگوییم اهمیت ندارد پس شنیده ها چیز دیگری می گوید. شنیده ها حاکی از این است که در حوزه رئیس جمهوری معاونت سیاسی امنیتی در شرف تاسیس است که خبر عجیبی است.
 
بیرانوند گفت: اگر قرار باشد این معاونت تاسیس شود حد و مرز و خطوط قرمز فعالیت آنها چیست و با کدام قانون محاسبه خواهند شد. در مواردی که رئیس جمهور قرار است تصمیمی بگیرد کدام گزارش مدنظر است.
 
وی با بیان این که دو برگه اطلاعاتی از علوی در اختیار داریم، گفت: چیز دیگری که به نمایندگان داده شده است چیز دیگری است و ما با آنها مسئله داریم. دو برنامه برای وزیر اطلاعات ارائه شده است.
 
نماینده مردم بروجرد با بیان این که در برنامه وزیر پیشنهادی به حذف اجباری مدیران همسو اشاره شده است، گفت: قرار است در این ماموریت تعدادی از مدیران سال های قبل و فعلی نیز بروند و این درگیر کردن وزارت اطلاعات به مسائل داخلی است.
 
بیرانوند گفت: چند دستگاه وزنه تعادل برای نظام اجرایی کشور هستند و که وزارت اطلاعات از جمله این وزنه ها است و وزارت اطلاعات سیستمی امین و بصیر است.
 
این نماینده مجلس با بیان این که این برنامه جفا در حق سربازان گم نام امام زمان است، گفت: هر ملتی خطوط قرمزی دارد و ملت بدون خط قرمز بدون دفاع است. یکی از خطوط قرمز این ملت تمامیت ارضی است. تاریخ ثابت کرده هرگاه متجاوز نادانی به این ملت تجاوز کرده است تمام اقوام متحد در مقابل آنها ایستاده اند و به تجزیه یک متر از خاک ایران رضایت نداده اند.
 
وی تاکید کرد: شکاف میان مردم و تجزیه مردم از خطوط قرمز این ملت است و اگر احدی بخواهد فرزندان نظام را در مقابل هم قرار دهد عبور از خطوط قرمز مردم است و واکنش مردم در 9 دی 88 تعصب به این موضوع است.
 
بیرانوند با بیان این که قانون میثاق ملی و حاصل زحمات نخبگان است، گفت: در فتنه 88 عده ای با پذیرش لوازم انتخابات به آن ورود کردند و دانسته و یا ندانسته نقشه شوم دشمن را تکمیل کردند و عده ای خاص پس از حضور برادرانه مردم در انتخابات زیر میز بازی زده و از همه خطوط قرمز عبور کردند. آنها با طرفداران خود هم به صداقت رفتار نکردند.
 
وی با بیان این که اگر کسی این توان و بصیرت را ندارد برادران خود را به زحمت نی اندازد، گفت: بازگشت وزارت به وظایف ذاتی و قانونی در برنامه تاکید شده است و با توجه به این که منابع خبری وزارت اطلاعات همه مردم هستند و با توجه به اعتماد به سیستم تمام تحرکات دشمنان را به سیستم اعلام می کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: