برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۳۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۷
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: نه اینکه اعمال تحریم‌ها علیه برخی مقامات مسکو، بی‌اهمیت باشند، ولی این اقدامات تاثیر منفی بر این کشور نخواهند داشت و واضح است که همه این تلاش‌ها با هدف جدا کردن اوکراین از روسیه صورت گرفته است.
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: نه اینکه اعمال تحریم‌ها علیه برخی مقامات مسکو، بی‌اهمیت باشند، ولی این اقدامات تاثیر منفی بر این کشور نخواهند داشت و واضح است که همه این تلاش‌ها با هدف جدا کردن اوکراین از روسیه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه اول تلویزیون این کشور گفت: نمی‌خواهم بگویم که اعمال تحریم‌ها علیه روسیه مضحک و یا بی‌اهمیت هستند. ولی اینکه تلاش می‌کنند تا  تحریم‌ها علیه اشخاص خاص اعلام شوند، گویای نیشدار بودن این اقدام است و این مسئله حتی با چشم غیرمسلح هم کاملا واضح است. مسلما ما از این مسئله خوشحال نیستیم، ولی قطعا ما تاثیر منفی از جانب این تحریم‌ها احساس نخواهیم کرد.

وزیر خارجه روسیه با یادآوری اینکه این کشور بعد از دوران اتحاد جماهیر شوروی ماجراهای زیادی با شرکای غربی خود داشته، افزود: در اردوگاه دموکراتیک از ما استقبال کردند، بر اساس این واقعیت که ما به تمامی قواعدی که در تمدن مسیحی غربی بوجود آمده «احترام گذاشته» و آنها را بطور کامل مورد اجرا قرار دهیم.  این شراکت نیست، بلکه تمایل برای «پاکسازی» جغرافیای سیاسی است که در حوادث اوکراین بوضوح پدیدار شد و تمایل غیردوستانه‌ای است که با این هدف صورت گرفته تا اوکراین را بصورت غیرقابل بازگشتی «به مدار غرب» جذب کرده و در این بین توجهی به اقتصاد، فرهنگ و ملیت بسیار پیچیده اوکراین نشده است.

به عقیده لاوروف، همه این تلاش‌ها با این هدف صورت گرفته است که تضمین شود اوکراین دیگر با روسیه و در کنار آن نخواهد بود.

وزیر خارجه روسیه سخنان خود را اینگونه پایان داد: به یاد دارید زبیگنو برژینسکی گفته بود که روسیه به همراه اوکراین، یک قدرت است و بدون اوکراین فقط یک کشور. در این رابطه می‌توان به اظهارات "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا در مورد روسیه بعنوان یک قدرت منطقه‌ای و اینکه باید بهای حوادث منطقه را بپردازد، اشاره کرد. ولی ما حتی یک قربانی برای اراده سیاسی و تصمیم مردم کریمه برای پیوستن به فدراسیون روسیه نپرداختیم. در حالی‌که آمریکاییان برای «بازی‌های سیاسی خود» در نقاط مختلف جهان بهای سنگین انسانی چه در عراق، افغانستان، لیبی و یا یوگسلاوی پرداخته‌اند. باید گفت هرچیز قیمتی دارد و ارزش مسائل متفاوت است.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: