برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۲۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۶
وزیرکشور:
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: با پیگیری ها و تدبیرهایی که انجام شده، قصد داریم انتخابات مجلس بعدی را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.
فارس: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران درباره فعالیت‌های سیاسی وزراتخانه متبوعش در سال آینده اظهار داشت: در حوزه انتخابات با نظرسنجی و دریافت پیشنهادات از افراد و گروه‌ها قانون انتخابات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه امسال مقدمات انجام انتخابات کامل الکترونیکی کلید خواهیم زد و فرصت کافی در این خصوص داریم تصریح کرد: ما جلسات کارشناسی را گذاشته‌ایم و از کارشناسان آی‌تی در این خصوص بهره می‌گیریم؛ از شورای نگهبان و مجلس نیز حتما نماینده درخواست می‌کنیم.

وی بر همین اساس به تدابیر لازم برای زیرساخت‌ها در این زمینه اشاره و تصریح کرد: در این صورت انتخابات مجلس دهم را کاملا الکترونیکی برگزار می‌کنیم تا هم سرعت، دقت و هم شفافیت بالا رود.

رحمانی‌فضلی همچنین به قانون احزاب اشاره و اضافه کرد: امیدواریم با جلساتی که در این صورت گرفته می‌شود اوایل سال جمع‌بندی صورت گرفته و پیش نویس را تقدیم کنیم.

وزیر کشور همچنین در رابطه با خانه احزاب نیز گفت: مقرر شد دوستان مجمع را تشکیل دهند و هیأت مدیره را انتخاب نمایند و فعال کردن خانه احزاب در سال 93 جز برنامه‌های ما خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره آزادی 5 مرزبان ربوده شده نیز خاطرنشان کرد: ما این گروگان‌ها را مثل فرزندان خود می‌دانیم و حسم این است که جز خانواده ما هستند؛ فعالیت لازم را انجام داده‌ایم و مسائل مربوط به امنیتی، نظامی و انتظامی تا جایی که مقدور بوده صورت گرفته است.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: هم وزارت خارجه و هم کسانی که در پاکستانی‌ها نفوذ داشته اند مذاکرات انجام دادند الان آدرس‌ها را می‌دانیم و رد‌ها را به آنها داده ایم؛ مسئولان کشور همچون رئیس مجلس و رئیس جمهور و وزارت خارجه در این راستا اظهارنظر کرده و پیگیری صورت گرفته است؛ امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش برود که شاهد خبر خوش باشیم.

وی همچنین در رابطه با نقش سازمان ملل در این خصوص گفت: اینکه سازمان ملل پیگیر چنین مباحثی باشد جز وظایف آنهاست اما تا امروز حرکتی از آنها ندیده‌ایم.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز خاطرنشان کرد: انشاءالله وزارت کشور پرچمدار بحث اقتصاد مقاومتی می‌شود؛ مواردی که مدنظر رهبری است باید در پهنه استان‌ها رخ دهد و استان‌های ما دارای شرایط مناسب طبیعی، اقتصادی، مالی و همچنین نیروی انسانی مدیر و ماهر هستند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: