برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۶
وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت درباره قیمت خودرو ها تصریح کرد: ‌نظر ما این است که سال آینده نیز این قیمت ها ثابت بماند و هزینه هایی را که از بابت تورم و سایر هزینه ها متوجه خودرو ساز می شود از محل افزایش تولید جبران کنیم.
  وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت درباره قیمت خودرو ها تصریح کرد: ‌نظر ما این است که سال آینده نیز این قیمت ها ثابت بماند و هزینه هایی را که از بابت تورم و سایر هزینه ها متوجه خودرو ساز می شود از محل افزایش تولید جبران کنیم.

محمد رضا نعمت زاده  وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در پایان جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ستاد هدفمند کردن یارانه ها تلاش می کند تا این موضوع شامل همه نیازمندان شود ، البته از 15 میلیون و 700 هزار خانواری که مشمول بودند تا امروز به حدود 14 میلیون خانوار سبد کالا گرفتند و تلاش کردیم برخی اشکلات در هنگام اجرا برطرف شود.

نعمت زاده در باره اینکه آیا توزیع سبد کالا به وزارت جهاد کشاورزی محول شده است ، گفت: هنوز دولت در این باره تصمیمی نگرفته است و اگر تصمیم بگیرد ما هم انجام می دهیم البته بیشتر کالاها همچنان زیر نظر وزارت صنعت است اگر چه مواردی مانند گوشت و مرغ زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی توزیع می شود و ما برای هر گونه همکاری اماده ایم.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت درباره تغییر تعرفه ها افزود: اوایل هفته آینده این تعرفه ها قرار است به دولت ارائه شودو پس از اینکه دولت تصویب کرد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد : ‌جلسات متعددی با گمرک داشتیم، ‌فرآیندها را ساده تر و تلاش کردیم ، ابهام ها را برطرف کنیم البته تغییر عمده ای نداریم و در برخی موارد ‌تعرفه مستقل وضع کرده ایم و شفاف سازی بیشتر شده است.

وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت از تنظیم مطلوب بازار شب عید خبر داد و گفت : میوه شب عید به ویژه پرتقال و سیب به طور کامل تامین و حتی به شهرستان ها حمل شده است.

وی همچنین از آغاز توزیع میوه شب عید از 25 اسفند خبر داد.

نعمت زاده گفت: قرار است در تعطیلات هم توزیع میوه ادامه یابد که در سال های پیش اینگونه نبود و امیدواریم شرایط و قیمت های مناسب تری داشته باشیم.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت درباره حمایت از صنعت پس از آغاز مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: وظیفه ما حمایت منطقی و قانونمند از صنعت است اما همه مسائل دست ما نیست و به طور نمونه تصمیم ها درباره نرخ سود تسهیلات بانکی در اختیار شورای پول و اعتبار است.

وی ادامه داد: امسال همت دولت بیشتر بر این بود که با تورم مبارزه کند البته تورم کنترل شد و رو به کاهش خواهد بود اما اکنون وظیفه ما مبارزه با رکود و خروج از آن است که امیدواریم با کمک همکاران اقتصادی بعد از تعطیلات عید جلساتی درباره چگونگی کاهش رکود تشکیل شود.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: مسئولیت حضور در اکسپوی ۲۰۱۵ به شرکت نمایشگاههای بین المللی واگذار شده و طرح ما در این باره که به مسئولان اکسپوی ارائه شده بسیار جالب است.

وی در پایان جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره کیفیت حضور ایران در اکسپوی 2015 افزود: محل واگذار شده به ما مناسب است ، 1900 متر مربع زمین را گرفته ایم و طوری محل نمایشگاه خود را طراحی کرده ایم که بعد از نمایشگاه بتوانیم اجزای آن را باز و در نمایشگاه بین المللی تهران نصب کنیم.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت با اشاره به اینکه موضوع این اکسپو به کشاورزی و نو آوری در تولید و مصرف مربوط است گفت: سعی کردیم مسائل جدید، نوین و همچنین سنت های ایرانی را در تولید و استفاده در طراحی خود مد نظر قرار دهیم.

وی درباره برنامه های این وزارتخانه درباره سیاست های اقتصاد مقامتی گفت: به محض ابلاغ این سیاست ها ستادی در وزارتخانه تشکیل دادیم و امیدواریم بتوانیم طرح اولیه را به صورت برنامه تا آخر امسال ارائه کنیم اما چون این مبحث دراز مدت است نمی توان به صورت عجله ای آن را انجام داد.

نعمت زاده درباره پرسش های مختلف مطرح شده در حوزه خودرو سازی گفت: خودرو سازان شرکتهای خصوصی هستند ممکن است از نظر ارشادی، تذکرات و پیگیری ها ، ما نظر داشته باشیم که در جلسات هر دوهفته یکبار که پنج شنبه ها برگزار می شود ارائه می کنیم بنابراین درخواست ما از شما این است که در اولین جلسه بعد از عید که با حضور خودروسازان و قطعه سازان برگزار می شود حضور یابید.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت درباره قیمت خودرو ها تصریح کرد: ‌نظر ما این است که سال آینده نیز این قیمت ها ثابت بماند و هزینه هایی را که از بابت تورم و سایر هزینه ها متوجه خودرو ساز می شود از محل افزایش تولید جبران کنیم.

وی درباره همکاری با خودروسازان چینی گفت: بعد از تحریم غرب نمی توانستیم صنعت خودرو سازی را تعطیل کنیم ، تولید کاهش یافت و این کاهش تا امسال هم ادامه یافت که با این اقدام توانستیم روند کاهشی را متوقف کنیم و اخیرا تولید را در مقایسه با سال گذشته افزایش دهیم که بخش عمده ای از قطعات مورد نیاز را از قطعه سازان داخلی و بخشی را نیز از قطعه سازان خارجی تهیه کرده ایم.

نعمت زاده با اشاره به اینکه از نظر فناوری ، چین فرق کرده و به ویژه در صنایع نوین کیفیت بالایی دارد گفت: صنایع خودرو سازی چین با تولید و صادرات 15 میلیون خودرو در سال مقام اول را دراین حوزه در دنیا دارد و برای رقم خوردن رقابت در این عرصه ، خودروسازان ما دارند با آنها مذاکره می کنند و اگر به شرایط مناسبی برسیم همکاری می کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: ما چرا باید خود را اسیر خودروسازان غربی کنیم که در مواقعی مانند تحریم ضربه بخوریم البته اخیرا گروههای مختلفی به ایران سفر کرده اند که گفتگو ها با آنها ادامه دارد.

منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: