برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
دبیر کل سازمان ملل در اقدامی مداخله جویانه با ارائه گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل، رئیس‌جمهور ایران را به عدم پایبندی به وعده‌های انتخاباتی و تغییر نکردن وضع آزادی بیان در دوره وی متهم کرد.
تسنیم: دبیر کل سازمان ملل در اقدامی مداخله جویانه با ارائه گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل، رئیس‌جمهور ایران را به عدم پایبندی به وعده‌های انتخاباتی و تغییر نکردن وضع آزادی بیان در دوره وی متهم کرد.

به گزارش رویترز؛ بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز گذشته در اظهاراتی مغرضانه گفت رئیس‌جمهور ایران  به وعده‌های انتخاباتی خود در زمینه افزایش آزادی بیان عمل نکرده است.

وی  در گزارشی مغرضانه و به دور از واقعیت که به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کرده است مدعی شد با وجود وعده های انتخاباتی دولت جدید ایران پیشرفتی در گسترش آزادی بیان نداشته است.

"بان کی مون" با استقبال از آزادی 80 تن از زندانیان سیاسی در ایران در ماه سپتامبر گذشته که یکی از آنها "نسرین ستوده" بوده است مدعی شده همچنان شمار زیادی زندانی سیاسی در زندان های ایران وجود دارند. وی همچنین از دولت جدید ایران خواسته است آزادی فوری میرحسین موسوی و مهدی کروبی را بررسی کند. بان در ادامه مدعی شدسران فتنه از سال 2011 بدون ارتکاب جرمی در حصر به سر می برند.

 وی در ادامه مدعی شد همچنان رسانه های برخط و مکتوب ایران با محدودیت هایی از جمله احتمال تعطیلی مواجه هستند.

دبیر کل سازمان ملل با نام بردن از برخی دیگر از مجرمان فتنه 88 خواستار آزادی فوری آنها شد. بان کی مون در این گزارش به عناصری که با جریان های خارجی در ارتباط بوده اند نیز اشاره کرده و در اظهاراتی مداخله جویانه نسبت به روند قضایی کشورمان آزادی این افراد را نیز خواستار شد.

بان در ادامه ادعاهای مغرضانه خود با اذعان به اینکه بیشتر اعدام ها در ایران به دلیل مواد مخدر صورت می گیرد افزود: دولت  جدید ایران رویکرد خود درباره اجرای مجازات مرگ را تغییر نداده است و به نظر می رسد از همان روند دولت قبلی که به شدت متکی به مجازات مرگ در مقابل جرائم بود استفاده می کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: