برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۱۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷
سازمان ملل:
ادعاهای خصمانه بر علیه ایران حتی بعد از توافق ژنو همچنان ادامه دارد و دبیرکل سازمان ملل متحد به تازگی اعلام کرده: دولت حسن روحانی...
هشت صبح: ادعاهای خصمانه بر علیه ایران حتی بعد از توافق ژنو همچنان ادامه دارد و  دبیرکل سازمان ملل متحد به تازگی اعلام کرده:  دولت حسن روحانی به تعهدات خود عمل نکرده و آزادی‌ها در ایران را افزایش نداده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز٬ بان‌ گی‌مون٬ روز سه‌شنبه٬ ۲۰ اسفندماه٬ در ژنو گفت: «علیرغم وعده‌هایی که حسن روحانی در دوران نامزدی‌اش در انتخابات و پس از انتخابش به عنوان رئیس جمهور مطرح کرد٬ دولت جدید در خصوص ارتقای آزادی بیان و حفاظت از آن اقدام قابل توجهی نکرده است… رسانه‌های ایران٬ اعم از مطبوعات و رسانه‌های آنلاین٬ همچنان با محدودیت‌ها و مواردی چون توقیف و تعطیلی مواجهند.»بان گی‌مون  همچنین گفته: «دولت جدید نگرشش نسبت به اجرای مجازات اعدام را تغییر نداده است و به نظر می‌رسد دنباله‌روی عملکرد دولت‌های قبلی هستند٬ دولت‌هایی که به شدت بر مجازات اعدام به منظور روشی برای مبارزه با جرایم تکیه می‌کردند.»

او در این سخنان اگرچه از آزادی ۸۰ زندانی سیاسی در حدود هفت ماه گذشته استقبال کرد٬ گفت که همچنان «شمار زیادی زندانی سیاسی» در ایران وجود دارد.

به ادعای وی  سازمان ملل از دسامبر سال ۲۰۱۳ تا کنون (حدود سه ماه و نیم)٬ ۳۵ روزنامه‌نگار  و ۱۶ فعال اینترنتی به اتهام‌های مختلف بازداشت شده‌اند.

وی در ادامه خواستار آزادی فعالان٬ وکلا٬ روزنامه‌نگاران٬ زندانیان سیاسی و همچنین پایان حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد.

این اظهارات در حالی است که مدت هاست ادعای غربی ها با پز دموکراسی خواهی در خصوص نبود آزادی در ایران وجود دارد  و مطرح کردن این موارد موضوع تازه ای نیست  و به نوعی دخالت در امور داخلی ایران محسوب می شود.

با این وجود انتظار می رفت لااقل بعد از توافق ژنو و بهبود رابطه با اروپا و تا حدی آمریکا، اینگونه اظهارات خصمانه کمی تعدلی شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: