برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۹
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: سرمربی تیم ما هیچ نقشی در بازیکنان نداشت.
 علی پروین در گفت‌وگویی بی‌پرده با دوربین 20 و 30 و خارج از گود درباره وضعیتش در باشگاه پرسپولیس و برخی سوال‌های بی‌جواب گفت: خدا را شکر اول که به پرسپولیس آمدم تا روی صندلی مدیریت بنشینم مشکلاتی بود و همه جوره کارم سخت شده بود اما خدا را شکر کارها کم‌کم دارد خوب می‌شود.

وی افزود: مشکل اصلی ما فقط مسئله مالی است و همه می‌دانند که چرا این مشکلات وجود دارد و لازم نیست درباره آن حرف بزنند.

وی در پاسخ سوالی که پرسپولیس مال چه کسانی است، گفت: پرسپولیس مال خودم است. من از بچگی و از سال 47 در این تیم بازی کردم و اندازه جان و قلبم پرسپولیس را دوست دارم. با شکست‌هایش گریه کردم، با بردهایش خنده و پایکوبی. شاید برخی اوقات پرسپولیس را از جانم هم بیشتر دوست داشتم.

وی درباره مدیریت محمد رویانیان نیز، تأکید کرد: ما تا آنجایی که توانستیم سردار را نگه داشتیم و نگذاشتیم برود این بنده خدا هم برای ما زحمت کشید اما وقتی که تیم در تبریز باخت فکر کنم در یک جلسه سه ساعته رفت و بالاخره این اتفاق افتاد. اما هیچ وقت دنبال این نبودم تا زیر پای او را خالی کنیم. وقتی دیدم روی بدهی‌ها زیاد مانور می‌دهند گفتم آقایان دیگر حرفی نمی‌زنم.

سرپرست قرمزپوشان درباره شانس قهرمانی پرسپولیس نیز، یادآور شد: من می‌‌گویم قهرمان می‌شویم البته دربی‌ها الان ته جدول و سر جدول ندارد. همه بازی‌ها سخت است. داماش، راه‌آهن، استقلال صنعتی شاید از تیم‌های گردن‌کلفت هم خطرناک‌تر باشند پس کار آسان نیست اما حس ششم می‌گوید ما قهرمانیم.

وی افزود: من هیچ وقت در مسائل فنی دخالت نمی‌کنم و نکردم. اصلا به هیچ وجه این کار را نکردم. هیچ وقت زنگ نزدم بگویم دایی یا استیلی این کار را یا آن کار را انجام دهی خوب است. اصلا در عمر فوتبالی‌ام این کار را نکردم. چند روز پیش امیر حاج‌رضایی پیش من آمد و حتی به او هم گفتم آن قدر که حرف می‌زدند من اصلا در کار حمید استیلی هم که به من لطف داشت دخالتی نداشتم اما هزاران حرف درست می‌کردند. ما هم آدمی نیستیم جواب این و آن را بدهیم. خدا می‌داند یک سر سوزن تا الان این کار را نکردم بالاخره یک بچه فوتبالی که مربی می‌شود مسئولیتش را می‌داند که چیست. برخی اوقات جگرم آتش می‌گیرد یک مربی را می آورند و به جای اینکه به او بال و پر بدهند و 5 سال از او استفاده کنند بعد از یک سال با چهار باخت عوضش می‌کنند. این کار بسیار بد و ناپسندی است.

پروین در پاسخ سوال دیگری که آیا تا الان مربیان را بازخواست کرده‌اید یا خیر، با خنده اظهار داشت: بازخواست و این حرف‌ها که در فوتبال نداریم. بچه‌ها همیشه بوده‌اند و من هم زیر بال و پرشان را گرفته‌ام همیشه مربی کار خودش را می‌کند دستور تاکتیکی می‌دهد اما وقتی بازیکن داخل زمین می‌شود و گوشش بدهکار حرف‌ها نیست مربی چه کاری از دستش برمی‌آید؟ یک بچه‌ وقتی که وارد زمین می‌شود دیگر خودش باید گلیمش را از آب بیرون بکشد و آن وقت مربی نمی‌تواند کاری کند.

وی افزود: اما یک چیزی را قبول دارم. الان هزینه در فوتبال زیاد است. قبول دارم البته این حرف را به خاطر پرسپولیس و این حرف‌ها نمی‌زنم. منظورم کل فوتبال است که خیلی پول در آن سنگین رد و بدل می‌شود اما اگر اشتباه نکنم الان سپاهان در رده اول و تراکتورسازی در رده دوم است و بعد استقلال و پرسپولیس هستند. برخی‌ها می‌گویند مبالغ پرسپولیسی ها هم نجومی است اما کدام نجومی؟ شما اسم بیاورید.

وی درباره اعتصاب بازیکنان و چرا واقعا در فوتبال این اتفاق می‌افتد تصریح کرد: زمانی که مدیرعامل شدم از آسمان هفتم هم یک ریال برای ما پایین نیامد. پول نبود، بازیکن در ابتدای فصل قرارداد می‌بندد و سپس چک‌هایش را خرج می‌کند اما اگر این چک‌ها پاس نشود به بن‌بست می‌خورد. من شش روز آمدم اتفاق اعتصاب افتاد. چه کار می‌کردم؟ باید یک پولی در جیبم می‌گذاشتم و نفری 200 میلیون تومان به بچه‌ها می‌دادم. آن هم در تمرینات پرسپولیس اما وقتی پولی نبود من باید چه کار می‌‌کردم و یا باید چطور به تمرین پرسپولیس می‌رفتم. این هم اتفاقی بود که برای ما افتاد.

وی افزود: من اتفاقات زیادی در فوتبال دیدم، راستش را بخواهید یک روز یکسری واقعیت به عادل فردوسی‌پور گفتم، گفتم عادل به یک شرط به برنامه‌ات می‌آیم که هیچ بازی و فوتبالی را نشان ندهی و همه چیز را کنار بزنی و سه ساعت یا 10 ساعت بگذاری تا من حرف‌هایم را بزنم. تا آن وقت از درد‌دل‌های فوتبالی بگویم و بگویم چرا فوتبال ما اینطور و آن طور شده. این را از فردوسی‌پور خواستم.

پروین درباره مشکلاتش با دایی نیز، گفت: رابطه من و دایی زیاد بد نیست و ما بین خودمان همیشه حرف‌هایمان را می‌زنیم. یادم است در جلسه‌ای که با خادم داشتیم و آقایان آن را هم زیاد شلوغش کردند به او گفتم ما با بدهی‌ها هر چقدر که هست کاری نداریم اما مشکل بچه‌ها را چطور حل کنیم. علی دایی شاگرد من است و جزئی از ما است. ایشان از بیرون داخل ما نیامده است. اما اگر حرفی می‌زنم و پیغامی برای من می‌دهد آن هم نظر شخصی یکی از شاگردان من است که می‌گوید. اما من خواهش می‌کنم با این سوال‌ها مرا داخل پیچاندن نبرید چون می‌دانم منظورتان چیست. الان هدف من با همکارانم این است که پول تهیه کنیم. من هیچ وقت دنبال این نبودم تا بخواهم از شاگردانم بد بگویم. الان هم دنبال هیچ چیز به جز پرداخت بدهی بازیکنانم نیستم چون می‌‌دانم این بچه‌ها اگر پول نگیرند دچار مشکل می‌شوند.

وی در پاسخ سوالی که مگر می‌شود فوتبالی‌ها تحت فشار باشند، یادآور شد: چرا نمی‌شود. خیلی از فوتبالیست‌ها پولدارند و خیلی‌ها هم نیستند اما آنها هم برای زندگی خود برنامه دارند. مثلا همین اعتصابی که دیدید دایی کوچک‌ترین نقشی در آن نداشت. بازیکن می‌رود با قراردادش خانه و ماشین می‌خرد اما به یکباره چک برگشت می‌خورد و در خیابان ماشینش را از زیر پایش بیرون می‌کشند.

وی افزود: همین مسئله ماشین‌ها را ببینید که چه اتفاقاتی درباره آن افتاد. طرف پول خود را نگرفته بود و به دنبال هزار کار رفت و حتی می‌خواستند ماشین را از زیر پای زن و بچه‌ بازیکنان بیرون بیاورند. اگر پول بود پس این اتفاق‌ها نمی‌افتاد. بالاخره بازیکنان هم برای خودشان برنامه دارند. البته باید این را هم بگویم همین آقای منتقمی قائم‌مقام من هر شب تا 9 شب در باشگاه است اما هدف همه ما این است الان پول دربیاوریم و اولین قدم انشاءالله قهرمان شویم و اگر نشدیم حداقل سهمیه آسیا را به دست بیاوریم.

پروین تاکید کرد: اگر خدا خواست فصل بعد ماندم وضعیت مالی ما خوب می‌شود اما هرگز به دنبال بازیکنان گران نمی‌روم و فقط می‌گویم جوان، جوان، جوان. اگر پنج بازیکن امید بیاوری و آنها را سر و سامان بدهیم بهتر از این است که بخواهیم به دنبال بازیکنان گران‌قیمت برویم. الان به تیم‌های پایه خیلی توجه می‌کنیم تا انشاءالله بچه‌‌های قوی و قدرتمندی را داشته باشیم و حداقل فصل آینده 4 یا 5 تای آنها را به جمع بزرگان اضافه کنیم. این هدف اصلی ما است که امیدوارم به این هدف برسیم. بها دادن به جوان‌ها هیچ وقت ضرر ندارد.

سرپرست قرمزپوشان در پاسخ سوالی که آیا آمادگی خرید سهام پرسپولیس را دارید یا خیر، گفت: من که خودم نمی‌توانم بخرم، وضعیت پیشکسوتان را هم که بهتر می‌دانید. من شوخی می‌کنم پرسپولیس مال من است. پرسپولیس مال جاسمیان، طاووسی و این بزرگان است ما باید ببینیم مبلغ پیشنهادی برای فروش چقدر است. یک موقع مبلغی می‌دهند که ما به گرد پایش نمی‌رسیم. نیت ما این است اگر قسمت شود 20 درصد پیشکسوتان، 20 درصد هواداران و بقیه هم دست همین شرکت‌های بزرگ یا بانک‌ها باشد و یا اصلا خود مردم تا انشاءالله این تیم سر و سامان بگیرد.

وی در پایان در پاسخ سوالی که آیا فصل آینده محمد پروین پرسپولیسی‌ می‌شود یا خیر، گفت:‌ خیر، محمد من یک کم از فوتبال زده شده. محمدم اذیت شده، فکر نکنم دنبال فوتبال باشد و می‌خواهد انشاءالله دنبال یک کار اقتصادی خوب برود که امیدوارم این اتفاق بیفتد. حالا خدا را چه دیدید شاید اتفاق‌هایی رخ دهد.
 
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: