برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۰۵۹۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۴
همه جنجال آفرینی های مشاوران روحانی
احمدی نژادی ها به جنجال آفرینی شهرت داشتند و در واقع رکورددار ایجاد حاشیه و جنجال در کشور بودند.در طول 8 سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ...
هشت صبح: احمدی نژادی ها به جنجال آفرینی شهرت داشتند و در واقع رکورددار ایجاد حاشیه و جنجال در کشور بودند.در طول 8 سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، اسفندیار رحیم مشایی ، معاون و بعدها رئیس دفتر محمود احمدی نژاد بارها و بارها جنجال افرین شد تا جایی که حلقه انحرافی با نام او عجین شد.

حمید بقایی، از مشاوران احمدی نژاد و رئیس سازمان میراث فرهنگی بارها و بارها به دلیل اتهامات اقتصادی و اظهارات حاشیه ساز ، مورد توجه قرار گرفت و محمد رضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد نیز همواره یا به دلیل مدرک تحصیلی یا به دلیل مطرح شدن نامش در ماجرای فساد اقتصادی شهرت داشت.

با روی کار امدن دولت روحانی اما در حالی که قرار بود آرامش به کشور بازگردد اما انتصاب هایی که بسیاری ان را هدفمند می دانند و اظهارات معاونین و مشاورین وی نیز جنجال ساز شده است تا به نظر برسد دوران جنجالی دیگر در راه است.یونسی و اولین حاشیه سازی:

يونسي، وزير اطلاعات دولت اصلاحات که دستيار ويژه رئيس جمهور ايران در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي است، زمينه ساز اولين حاشيه رسمي دولت روحاني از سوي مشاورين رئيس جمهور بود.

او در سفري که به استان سيستان داشت، از فعاليت براي انتخابات مجلس خبر داد.

یونسی در زاهدان با اشاره به حضور خود در جمع فعالان سياسي و اعضاي ستاد انتخاباتي حسن روحاني در سيستان و بلوچستان، گفته بود: اين ستادها بعد از انتخابات رياست‌جمهوري راکد شده بود که در اين سفر تاکيد کردم اين به زيان دولت است و فعالان سياسي و اجتماعي بايد فعال و به‌روز باشند.ستادهاي انتخاباتي روحاني در زمان انتخابات رياست‌جمهوري نه‌تنها بايد منسجم باشند بلکه از هم‌اکنون براي انتخابات بعدي مجلس فعاليت خود را آغاز کنند.

اين سخنان يونسي کافي بود تا اعتراضات بر سر آغاز زودهنگام فعالیت انتخاباتی دولت یازدهمی ها قوت بگیرد و اولین حاشیه یاران روحانی ایجاد شود.

ترکان وانتخابات مجلس و ماجرای فساد

بعد از یونسی اما اکبر ترکان پاي به ميدان گذاشت، و زمينه جنجالي تازه را براي دولت يازدهم فراهم آورد. ترکان در گفت وگو با يک روزنامه نزديک به هاشمي رفسنجاني و جريان اصلاحات به نمايندگان مجلس هشدار داد که طرفداران دولت مانع از حضور مجدد آنان در مجلس خواهند شد.

مشاور ارشد رئيس جمهور با بيان اينکه ما بايد اين دو سال مجلس را تحمل کنيم، اظهار داشته است: ما از مردم استدعا مي‌کنيم که فعاليت آنها را به خوبي رصد کنند و اگر ديدند که اين رفتار درست و منطقي نيست در انتخابات مجلس آينده تجديدنظر کنند.

وي در ادامه سخنان خود اعلام کرد که 5/49 درصدي که در انتخابات اخير به روحاني راي نداده اند، حامي بي قانوني و قانون گريزي و عامل پديد آمدن امثال بابک زنجاني هستند:« «شما فکر نکنيد که يک نفر در مملکت وجود دارد که مي‌گويد من قانون را قبول ندارم بلکه اين يک جريان مشخص بود که مي‌گفتند ما قانون را قبول نداريم. اکنون 5/49 درصد آرا را شامل مي‌شوند. اين 5/49 درصد آرا کساني بودند که در مقابل جرياني که مقابل قانون ايستاد سکوت کردند. اين 5/49 درصد سکوت کردند و نگفتند که تو بي جهت فکر کردي که مي‌تواني قانون را قبول نداشته باشي».

اين سخنان مشاور رئيس جمهور که پيشتر نيز بيان شده بود اينبار نيز با واکنش‌هاي زيادي روبرو شد و بسياري از نمايندگان مجلس به اين سخنان ترکان پاسخ داده و آن را توهين به خانه ملت دانستند و حتي يکي از روزنامه‌هاي صبح کشور سخنان مشاور رئيس جمهور را توهين به نيمي از ملت ايران دانست. باهنر نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز اعلام کرد که مي‌شود فقط در مقابل اين سخنان سکوت، سکوت و سکوت کرد.

اين منتقدان خواستار پاسخ گويي روحاني و معذرت خواهي ترکان شدند. مشاور رئيس جمهور درپاسخ به اين انتقادها گفت:« من فقط نظراتم را بيان کردم و آقايان نيز نظراتشان را گفتند و من فکر نمي‌کردم که آنها ظرفيت شنيدن اين مقدار از نقد را ندارند و موجب رنجششان مي‌شود.»
البته این تنها جنجال سازی ترکان نبود بلکه اظهارات وی درباره فساد در دولت دهم و متهم کردن حمید بقایی نیز جنجال آفرین شد و بقایی را واردار به دادن پاسخ کرد که این جنجال هنوز هم ادامه دارد.

سریع القلم ازپوشش تا سخنان

سريع القلم که نام مشاور روحانی را یدکی می کشد اما نفر بعدی بود  تا سخنان او زمينه يک جنجال عليه دولت را فراهم کند.

دکتر محمود سريع القلم در سخناني در نشست علمي موسسه تحقيقاتي امام موسي صدر به مذاکرات هسته‌اي و نظر منتقدان اشاره کرد و گفت:« صدا و سيما هم که چقدر به اين جريان کمک مي‌کند، مثلا مي‌رود از يک لبو فروش مي‌پرسد نظر شما درباره برنامه هسته اي چيست؟ اين خيلي اثر مي‌گذارد. يا يک راننده تاکسي که بنده خدا از 5 صبح تا 12 شب بايد در اين خيابان‌ها بدود تا هزينه 3 تا بچه دانشجويش را درآورد، سر چهارراه از او مي‌پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته اي و مذاکرات ژنو چيست؟ او چه دانشي دارد که بتواند به اين پرسش يک واکنش منطقي نشان بدهد. صدا و سيما اصالتا يک نهاد پوپوليستي است و کمک مي‌کند به جلوگيري از رشد عقلي و استدلالي جامعه. اين است که مي‌پرسيم ما کجا ياد مي‌گيريم که آدم‌هاي منطقي بشويم؟»

چندي پيش نيز رسانه ملي تصوير سريع القلم در حاشيه اجلاس داووس در حالي که کروات داشت را نشان داد و کنايه اي را روانه دولت کرد تا این بار نحوه پوشش مشاورین روحانی مورد انتقاد قرار گسرد.پوششی که برای همراهان وی نامتعارف بوده است.

آشنا و دفاع از سریع القلم

 حواشي پيرامون سريع القلم کافي بود تا اينبار مشاور رسانه اي دولت وارد ميدان شود. حسام الدين آشنا در نامه‌اي که مخاطب آن صداوسيما بود اعلام کرد که سريع القلم مشاور رئيس جمهور نيست.بعد از پايان ماجراي سريع القلم اينبار حسام الدين آشنا زمينه ساز ايجاد يک حاشيه ديگر براي دولت شد.

چند روز پيش حسام الدين آشنا، مشاور فرهنگي حسن روحاني و نماينده دولت در شوراي نظارت بر صدا و سيما با انتقاد شديد از راديو - تلويزيون سراسري ايران گفته بود که اين شورا به وظايف نظارتي خود عمل نمي‌کند.

او اظهار کرد وضعيت شورا به گونه اي شده که”گويي اين شوراي نظارت برصداوسيما نيست، بلکه شورايي از طرف صدا و سيما براي نظارت بر رياست جمهوري است".

ماجراي انتقادات مشاور رئيس جمهور از صداوسيما زماني کليد خورد که گفت و گوي تلوزيوني حسن روحاني در ماه گذشته با دستور ضرغامي با يک ساعت تاخير بر روي آنتن تلوزيون رفت. تاخيري که گفته مي‌شد به خاطر اختلاف با دفتر رئيس جمهور درباره انتخاب مجريان به وجود آمد و به این ترتیب حاشه سازی های مشاوران و همراهان روحانی همچنان ادامه دارد تا جاییکه با توجه به عمر کم دولت یازدهمی ها بعید  نیست رکورد دولت دهم توسط آنها شکسته شود.

البته مشاوران روحانی تا کنون حاشیه های اقتصادی نداشته اند و در هر حال باید منتظر روزهای پایانی حیات دولت یازدهم بود تا بتوان در این خصوص قضاوت کرد.
روی خط سایتها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
انصاف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
3
2
اتفاقا این دولت حاشیه اقتصادی داشت ... عرض میکنم تا متوجه باشید
1-اعلام ثروت و تعداد کارخانه هایی که یکی از وزرای دولت یازدهم 2-سبد کالا و سود فراوان آن که به جیب کسانیکه طرف قرارداد با وزارت صنعت و... هستند به جای خرید برنج ایرانی برنج هندی توزیع کردند
پاسخ ها
hatefi
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
... يادمان نرفته در هشت سال گذشته يك بار بودجه به موقع به مجلس نرفت و بهد از عيد تازه مجلس بودجه را بررسي مي كرد ولي امسال قبل از عيد بودجه ابلاغ هم شد
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
ممنون از روشنگری بجاتون. امر دیگه ای نبود؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: