برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۰۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
وزیر خارجه جمهوری اسلامی تاکید کرد که ایران از تمام امکانات خود برای اثبات صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای خود استفاده خواهد کرد.
فارس: رویترز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز گذشته در اظهارتی در دهلی نو پایتخت هند اعلام کرد که ایران قصد دارد صلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته ای خود را به جامعه جهانی نشان دهد و قصد ندارد برنامه هسته ای خود را تعطیل کند.

محمد جواد ظریف در این خصوص گفت: ایران قصد دارد نگرانی های جامعه جهانی درباره برنامه هسته ای خودرا رفع کند وقصد ندارد برنامه هسته ای خود را تعطیل کند.

رویترز با اشاره به اظهارات وی نوشت : اظهارات وی نشان می دهد که ایران قصد ندارد در مذاکرات آتی هسته ای با گروه 1+5 برای دستیابی به یک توافق هسته ای هیچ یک از تاسیسات هسته ای خود را برچیند.

ظریف در گفتگو با خبرنگاران در دهلی گفت: امیدارم تا ماه جولای به توافق نهایی برسیم و اجرایی شدن آن را آغاز کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: من به شما اطمینان می دهم که ایران برای دستیابی به توافق هسته ی دارای حسن نیت و اراده سیاسی لازم است.

ظریف در عین حال تصریح کرد: مشکلاتی در زمینه موضوع مذاکرات و روش های آن وجود دارد.

زیر خارجه کشورمان در بخش دیگری از اظهاراتش به خبرنگاران گفت: ما آماده یم که این اطمینان را بدهیم که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است و من می توانم به شما بگویم که برنامه هسته ای ایران دست نخورده باقی خواهد ماند و هیچ یک از برنامه های هسته ای ما تعطیل نخواهد شد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: