برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۳۰۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۰
وحشت دانش‌آموزان انگلیسی پرواز آمستردام از یکی از مسافران در ترس از تروریست بودن وی باعث تاخیر 2 ساعته پرواز شد. این دانش‌آموزان گفته بودند که این مسافر اقدام به تایپ مطالبی به زبان‌های عربی و انگلیسی کرده است.
  وحشت دانش‌آموزان انگلیسی پرواز آمستردام از یکی از مسافران در ترس از تروریست بودن وی باعث تاخیر 2 ساعته پرواز شد. این دانش‌آموزان گفته بودند که این مسافر اقدام به تایپ مطالبی به زبان‌های عربی و انگلیسی کرده است.

روزنامه الحیات چاپ لندن نوشت: یکی از این دانش‌آموزان 15 - 16 ساله متوجه یکی از مسافران هواپیما می‌شود که در حال تایپ مطالبی به زبان‌های عربی و انگلیسی بوده است. به همین دلیل وحشت‌زده سایر همکلاسی‌ها و دانش‌آموزان را از این موضوع آگاه می‌کند. آنها با اعلام اینکه این فرد احتمالا تروریست است خواستار پیاده شدن از هواپیما و پرواز با هواپیمای دیگری می‌شوند.

این هواپیما متعلق به شرکت ایزی‌جت قرار بود از فرودگاه آمستردام هلند به شهر نیوکسل انگلیس برود.

این دانش‌آموزان پس از مشاهده این مسافر به کادر پرواز اطلاع می‌دهند که شخص مظنون به فعالیت تروریستی را در میان مسافران مشاهده کرده‌اند. به دنبال این اتفاق، کادر پرواز و مسؤولان فرودگاه آمستردام حالت فوق‌العاده امنیتی اعلام می‌کنند.

یکی از مسافران به نام آدم روبسون 21 ساله که در کنار این فرد نشسته بود، در این‌باره گفت: این مرد با آرامش در کنار من نشسته بود. هیچ علامتی از سوءظن نسبت به وی مشاهده نکردم. او فرد مؤدبی بود. وی در حال نگارش مطالبی به دو زبان عربی و انگلیسی در لب‌تاپ خود بود.

پس از گفتگو با این مرد، مشخص می‌شود که او یک دانشجوی ایرانی مقطع فوق لیسانس در دانشگاه تینسیه آمریکاست که برای دیدار با همسرش به آمستردام هلند آمده است. همسر این فرد در آمستردام مشغول تحصیل است.

این دانشجوی ایرانی مشغول تایپ به زبان فارسی و انگلیسی بوده است اما به دلیل مشابهت رسم‌الخط دو زبان، دانش‌آموزان فکر می‌کردند وی در حال تایپ عربی است.

به دنبال این اتفاق، به دانش‌آموزان اجازه داده شد از هواپیما پایین بیایند. تعداد این دانش‌آموزان 45 نفر و سن آنها حدود 15 تا 16 ساله از مدرسه‌ای در نورثمبرلاند بوده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی ایزی‌جت در این‌باره گفت: می‌توانم تایید کنم که این پرواز به سمت شهر نیوکسل به دلیل پافشاری تعدادی از دانش‌آموزان برای ترک هواپیما و سفر با پرواز دیگری، با تاخیر انجام شد.

وی افزود: این پرواز 2 ساعت و 20 دقیقه به دلیل بررسی و تحقیق درباره این ماجرا تاخیر داشت. دانش‌آموزان از این هواپیما پایین آمدند و بدون پرداخت هزینه اضافه با پرواز دیگری سفر خود را انجام دادند. به دانش‌آموزان در پایین آوردن بار خود نیز کمک شد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی