برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۵
روی هم قرار دادن پاها: این روش نشستن باعث افزایش فشار خون در زانو می‌شود. قرار دادن پاها روی هم، فشارخون سیستولیک را 7درصد و دیاستولیک را 2درصد افزایش می‌دهد. قرار دادن مکرر پاها روی هم، روی مفصل‌های لگن نیز فشار وارد می‌کند و با فشرده شدن رگ‌ها باعث تجمع خون در پاها می‌شود.
 تسنیم: ورزش، سالم خوری و به موقع خوابیدن از جمله عادت‌های سالم به حساب می‌آید، اما عادت‌های دیگری هم وجود دارد که بدون اینکه افراد متوجه شوند به سلامت‌شان ضرر می‌رسد، که معروف به خطرهای پنهانی سلامت هستند.

روی هم قرار دادن پاها: این روش نشستن باعث افزایش فشار خون در زانو می‌شود. قرار دادن پاها روی هم، فشارخون سیستولیک را 7درصد و دیاستولیک را 2درصد افزایش می‌دهد. قرار دادن مکرر پاها روی هم، روی مفصل‌های لگن نیز فشار وارد می‌کند و با فشرده شدن رگ‌ها باعث تجمع خون در پاها می‌شود. به گفته متخصصان قلب، این امر فرد را به التهاب و احتمالاً لخته شدن خون مستعد می‌کند. راه حل؛ بیش از 10 دقیقه پاها را روی هم قرار ندهید و هر نیم ساعت از جای خود بلند شوید و راه بروید.

هنگام ایستادن، زانوها را ثابت نگه داشتن: اگر چه ایستادن با زانوهای قفل شده آسان تر استف اما باعث افزایش فشار روی مفصل زانو می‌شود. تمامی مفصل‌های انسان با فعالیت عضلات در اطراف آن محکم می‌شود. هنگامی که زانوها را به شکل ثابت نگه می‌دارد، فشارها روی مفصل افزایش پیدا می‌کند. پس هنگامی که ایستاده اید، زانو را کمی خم کنید.

روی شکم خوابیدن: این روش خواب، گردن را به حالت کج به سمت پشت قرار می‌دهد که این وضعیت می‌تواند به درد یا بی حسی در قسمت فوقانی اندام‌ها منجر شود. به گونه‌ای بخوابید که هنگام خواب گردن به سمت عقب کج نشود.

سفت بستن کمربند: اگرچه کمر را کوچک تر نشان می‌دهد، اما سفت بستن کمربند ممکن است تاثیر سوء روی دستگاه گوارش بگذارد. علایم آن هم شامل طعم تلخ در دهان، سوزش یا درد سینه یا قسمت فوقانی شکم، سرفه‌های مزمن یا سختی در قورت دادن است. متخصصان گوارش، بستن کمربند را به گونه ای که به راحتی بتوانید نفس بکشید توصیه می‌کنند.

شانه را به جلو خم کردن: خم شدن به جلو به درد شانه منجر می‌شود.حالت نادرست باعث بی‌تعادلی عضلات و فشار بیشتر می‌شود. پس حالت بدن خود را کنترل کنید و هنگام ایستادن صاف بایستید.

رانندگی مسافت طولانی بدون توقف: رانندگی در مسافت زیاد و بدون توقف، تاثیری مشابه روی هم قرار دادن پاها دارد و به تجمع خون منجر می‌شود. سعی کنید پس از طی مسافتی از خودرو پیاده شوید و قدم بزنید. این کار در پروازهای طولانی نیز باید انجام گیرد. در مسافت‌های طولانی، هر از گاه بلند شدن مثلاً برای استفاده از دست شویی بهترین کار است.

کشیدن بدن بعد از بیداری از خواب: کشیدن کمر دیسک‌های کمر را به خطر می‌اندازد و هنگام بیدار شدن باعث وارد آمدن فشار بیشتری روی آنها می‌شود. کافی است با فعالیت‌های کوچک مانند درست کردن چای یا قهوه، مسواک زدن و... به مدت 10 دقیقه بدن را گرم کنید.

تاخیر در رفتن به سرویس بهداشتی: این کار خطر بروز عفونت‌های لوله ادراری را بالا می برد. به گفته متخصصان از آن جا که باکتری‌ها به سرعت تکثیر می‌شود، نگه داشتن ادرار ممکن است به عفونت منجر شود.

آدامس جویدن: دندان پزشکان می‌گویند، مفصل فک برای جویدن غذا و نه آدامس طراحی شده است. همانند هر عضله ای که بیش از حد از آن کار کشیده شود، جویدن مکرر ممکن است در فک منجر به درد و مشکل شود.

هر روز کیفتان را به یک شکل حمل کردن: این عادت می‌تواند باعث بی‌تعادلی عضله و درد شانه شود. خیلی از سندروم‌های درد بر اثر انجام دادن فعالیت‌های مکرر نامتقارن رخ می‌دهد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: