برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۷۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
موسویان پیش از خروج از کشور با بیان اینکه سفرش به تهران شخصی بوده، گفت: هیچ گونه تمایلی برای تصدی پست یا همکاری با دولت ندارم.

به گزارش انتخاب، وی افزود: ترجیح می دهم به عنوان یک پژوهشگر آزاد در حوزه ی دیپلماسی از 30 سال تجربه کاری خود، برای دفاع از منافع ملت و کشورم دفاع کنم، بدون وابستگی به پست و مقام دولتی.

موسویان افزود: بنابراین همچنان به رویه سابق خود که سخنرانی در مجامع مختلف جهانی یا انتشار مقالات در رسانه های مطرح و موثر جهان است، ادامه خواهم داد.

وی همچنین گفت که در کنار این فعالیت ها که در حوزه «دیپلماسی عمومی» تعریف می شود، قصد دارم به فعالیت پژوهشی و آکادمیک خود ادامه دهم.

موسویان به انتشار کتاب جدید خود در آینده ی نزدیک خبر داد و گفت: مراحل نهایی کتاب جدیدم را طی می کنم.

این کتاب در مورد روابط ایران و آمریکاست که به زودی روانه بازار می شود.

وی پیش از این، کتابی تحت عنوان "بحران هسته اي ايران" منتشر ساخته است. سايت بروکينگز در معرفی این کتاب آورده که «اين کتاب اولين روايت ايراني و مبسوط پيرامون منازعه ديپلماتيک ميان ايران و جامعه جهاني است. کتاب بحران هسته‌اي ايران: خاطرات، از سال 2002، به هنگام افشاي اخبار غني‌سازي مخفيانه اورانيوم و تاسيسات توليد پلتونيوم ايران آغاز مي‌شود. وی خوانندگان را در جريان رايزني‌هاي خصوصي تهران قرار مي‌دهد و اطلاعات نزديکي از تعاملات ايران با آژانس انرژي اتمي و قدرت‌هاي جهاني در اختيار خوانندگان مي‌گذارد»
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: