برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۷
تلاش اقليت پر سروصدا مزبوحانه است
اكثريت قاطع ملت حماسه اي آفريده و انتخابي را انجام داده و اين خودش پاسخي است به هشت سال گذشته و تند روي هايي كه غالب آنها را همين دوستان تاييد مي كردند.
هشت صبح: نماينده مردم ساري و مياندرود كابينه پيشنهادي رئيس جمهور را نقطه مقابل بي تجربگي قلمداد كرده و مي گويد:«غالب ليست ارائه شده شانس بالايي براي راي آوردن دارند.»محمد دامادي در گفتگو با خبرنگار ما اكثريت مجلس را آماده تعامل با دولت يازدهم دانسته با اين حال يادآور شده :«تعامل وزرا در اين مدت تاثير گزار خواهد بود.»

يكي از مسائلي كه در فاصله چند ساعت اخير در نقد ليست پيشنهادي دكتر روحاني مطرح شده است مساله شرايط سني كابينه است.برخي مصاحبه كردند و گفته اند كابينه پيشنهادي از فاكتور جواني بي بهره است.

ليست البته نقاط مثبتي هم دارد كه لازم است منتقدين به آن وجهش نيز توجه كنند و آن مساله تجربه است. دولت جاي جوانگرايي افراطي نيست. مگر نتيجه اش را نديديم؟ فوتبال كه نيست. سياست است. جوانگرايي بي رويه نتيجه اش اين مي شود كه دولت نمي تواند مشكلات معيشتي مردم را حل كند و هر روز گره اي بر گره ديگر مي افزايد.در حال حاضر كابينه پيشنهادي از فاكتور تجربه و تخصص لازم سود مي برد كه اين مساله فقدان هشت سال گذشته بود و ديديم كه چه بر سر كشور آورد. يك چيز را بايد همينجا بگويم و آن اين است كه آقايان منتقد بايد بجاي ايراداتي از اين دست بدنبال پرورش مدير باشند.ما  نمي توانيم با پست دادن به جوانان مان بگوييم كه مدير پرورش مي دهيم. اين دو با هم فرق مي كند.

اما عده اي از همكاران شما اين مساله را مطرح كرده اند و برخي رسانه ها به آن دامن مي زنند.
يك اقليت پر سرو صدايي وجود دارد كه ديگر دستش رو شده است و تنها ساز ناسازگاري مي زند و خودشان هم مي دانند تلاششان مذبوحانه است.

اينها بايد متوجه باشند كه اكثريت قاطع ملت حماسه اي آفريده و انتخابي را انجام داده و اين خودش پاسخي ست به هشت سال گذشته و تند روي هايي كه غالب آنها را همين دوستان تاييد مي كردند. مردم اما با حضور و انتخابشان پاسخ لازم را دادند.نبايد فراموش كنيم كه اين آقاي روحاني ست كه راهبرد ها را مشخص مي كند نه اين آقايان. آنها بايد اجازه بدهند كه كشور آرامشي را كه بدست آورده است راحفظ كند. مگر حماسه را براي اين آرامش نمي خواستيم؟

اما با موضع گيري هاي اين چند ساعت ابتدايي و حتي پيش از آن بنظر گرفتن راي اعتماد براي كابينه به راحتي صورت نگيرد.

اكثريت مجلس آماده تعامل و همكاري با دولت يازدهم است و بنده به آينده آن خوش بين هستم.بنظرم غالب كابينه راي بياورد.البته تعامل وزار با مجلس در اين مقطع بسيار حائز اهميت خواهد بود.البته دوستان همكار بايد در نظر داشته باشند كه دولت يازدهم مسئوليت را در چه شرايطي بر عهده گرفته است. اين مساله را بايد مد نظر قرار داد و به آينده كشور فكر كرد.تدبير مي تواند كشور را احياء كند و گره هاي موجود را باز كند.آقاياين بايد  متوجه باشند  كه انتخابات تمام شده و امروز ملت انتظار آرامش دارد.نه اينكه يك عده موضع گيري هاي بي حاصل و حرفهاي تنش زا بزنند.

منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی