برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۴۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۹

شرق: بر اساس آمار‌های ارایه‌شده از سوی معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، 10روزنامه اطلاعات، همشهری، کیهان، جام‌جم، خبر ورزشی، ایران، دنیای اقتصاد، جمهوری‌اسلامی، هفت‌صبح و مردم‌سالاری بیشترین یارانه را از وزارت ارشاد دریافت می‌کنند.

هفته گذشته معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، برای اولین‌بار اقدام به انتشار فهرست روزنامه‌ها و مجلاتی کرد که از وزارت ارشاد یارانه دریافت می‌کنند. در این اطلاعیه مسوولان معاونت مطبوعاتی اعلام کردند: «از آنجا که محاسبه و اعلام یارانه‌ها با هدف شفافیت عملکرد برای نخستین‌بار صورت می‌گیرد، قطعا خالی از اشکال نیست. از این‌رو اداره حمایت آمادگی دارد تا بیستم دی‌ماه جاری هر روز از ساعت 14 تا 20 با بررسی اسناد ارایه‌شده، در محاسبات کنونی تجدید نظر کند. فهرست اصلاحی نیز به‌همراه اصلاحات فهرست قبلی (نشریات استانی) تا پایان دی‌ماه جاری اقدام خواهد شد.»

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد همچنین در این گزارش خود تاکید کرده است: «با توجه به هزینه‌های گزاف نیروی انسانی، تولید محتوا، کاغذ، چاپ، توزیع و سایر هزینه‌های سربار، باید اقرار کرد یارانه‌ای که به‌هریک از نشریات تعلق می‌گیرد، تنها بخش کوچکی از هزینه‌های آنان را تامین می‌کند که امید می‌رود با افزایش منابع، تقویت زیرساخت‌ها و اتخاذ سیاست‌های توانمند‌سازی مطبوعات بتوان در آینده به نحوی از شکاف هزینه- درآمد کاست.»

 با این حال «شرق» با بررسی جزییات رسانه‌هایی که مشمول یارانه‌های دولتی شده‌اند، در جداول و نمودار‌های زیر، نمودار 10روزنامه‌ای که بیشترین یارانه را دریافت می‌کنند، فهرست 30روزنامه با بیشترین یارانه دریافتی، فهرست 20مجله با بیشترین یارانه دریافتی را درج کرده است. همچنین در کنار آن جدول روزنامه‌هایی که بیشترین مخاطب اینترنتی در سایت‌های خود دارند نیز مطرح شده که جزییات آن در جداول و نمودار‌های زیر قابل مشاهده است.روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: