برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۳
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درحالی به خاطر تخلف‌های تماشاگران منتسب به باشگاه‌های پرسپولیس، تراکتورسازی، گسترش فولاد و داماش گیلان، این باشگاه‌ها را در مجموع به پرداخت جریمه 329 میلیونی محکوم کرد، اعلام کرد در صورت تکرار این اتفاقات جرایم شدیدتری از جمله کسر امتیاز علیه آنها اعمال خواهد شد.
 در جریان دیدار دو تیم داماش گیلان و سایپا البرز در هفته نخست رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور که در ورزشگاه عضدی شهر رشت برگزار شد، از سوی تماشاگران تیم داماش گیلان تخلفاتی صورت گرفت که کمیته انضباطی طبق بند 4 و 5 آئین‌نامه انضباطی باشگاه داماش گیلان را به 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

همچنین مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به مدیران باشگاه داماش تذکر دادند در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام دهند تا جرایم شدیدتری از جمله کسر امتیاز علیه تیم فوتبال این باشگاه اعمال نشود.

از سوی دیگر در جریان دیدار دو تیم گسترش فولاد تبریز و استقلال تهران در هفته نخست لیگ برتر که روز سوم مردادماه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد، از طرف تماشاگران تیم تبریزی به مربی و بازیکنان تیم مقابل، داوران و فدراسیون فوتبال فحاشی شد.

کمیته انضباطی طبق بند 4 ماده 22 این باشگاه را به پرداخت 70 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. ضمن اینکه به مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تذکر داد در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام می‌دهد و جرایم شدیدی از جمله کسر امتیاز متوجه باشگاه خواهد شد.

کمیته انضباطی همچنین در مورد اتفاقات رخ داده در جریان دیدار دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز در هفته نخست لیگ برتر که روز دوم مردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد، تصمیم گیری کرد. در این بازی تماشاگران تیم پرسپولیس نسبت به داور مسابقه فحاشی کرده و قاسم دهنوی بازیکن تیم پرسپولیس هم رفتارهای زننده و غیر ورزشی انجام داد.

بر همین اساس کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس را به دلیل تخلفات تماشاگرانش به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی و دهنوی را به پرداخت 50 میلیون ريال جریمه نقدی محکوم کرد، همچنین به این بازیکن تذکر داد در صورت تکرار تخلفات، محرومیت برای این بازیکن در نظر گرفته می‌شود.

ضمن اینکه به دلیل تخلفات تماشاگران تیم تراکتورسازی تبریز، این باشگاه به 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این تیم به دلیل تاخیر در ورود به زمین مسابقه در نیمه دوم (3 دقیقه تاخیر) به پرداخت 9 میلیون ريال جریمه نقدی دیگر محکوم شد.

کمیته انضباطی همچنین به مسئولان این دو باشگاه تذکر داد در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام می‌دهد و جرایم شدیدی از جمله کسر امتیاز متوجه باشگاه‌ها خواهد شد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: