برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۲۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۰
معاون مديرعامل شركت ملي حفاري با تشریح توافق جدید نفتی ایران و عراق به منظور صادرات خدمت فنی، مهندسی و آموزشی صنعت حفاری از اجرای پروژه‌های کلید در دست حفاری در کشورهای مختلف به عنوان یکی از اهداف توسعه صنعت حفاری کشور یاد کرد.
  محمدرضا تاكايدي با اشاره به توافق جدید نفتی ایران و عراق به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی و آموزش صنعت حفاری توسط ایران به این کشور همسایه، گفت: شرکت ملی حفاری قصد دارد در بازار حفاری عراق و شهرهای جنوب این کشور حضور یابد.

معاون مديرعامل شركت ملي حفاري با اعلام اینکه در حال حاضر ارائه خدمات فنی و مهندسی درصنعت حفاری در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: شركت ملي حفاري ايران در نخستين گام به دنبال ارائه خدمات حفاري، ارائه دانش فني و انجام پروژه‌هاي كليد در دست (EPD) در کشورهای مختلف است.

این مقام مسئول همچنین در خصوص توسعه ناوگان دکل‌های حفاری ایران، با اشاره به آغاز نوسازی و بازسازی دکل‌های حفاری کشور، تبیین کرد: بر اساس برنامه، تعداد ناوگان دکل های ملی حفاری تا سال آینده به 80 دستگاه افزایش می یابد.

وی همچنین از ورود 2 دکل جدید دریایی به ناوگان شرکت ملی حفاری تا دو سال آینده خبر داد و افزود: در صورت تامين منابع مالي، احتمال افزايش ناوگان حفاري تا 85 دستگاه نيز وجود دارد.

تاكايدي درخصوص همكاري و تعامل سازنده با سازندگان داخلي نيز گفت: هم اكنون با بسياري از شركت‌هاي داخلي در زمينه ساخت قطعات و تجهيزات مورد نياز صنعت حفاري همچون MWD، موتورهاي درون چاهي و تجهيزات لاگينگ وارد مذاكره شده ايم.

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: