برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰
دوازدهم مرداد مصادف با سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با موافقت امام خمینی(ره) است. رهبر معظم انقلاب درباره این نهاد فرمودند: این شورا بر اساس یک نیاز واقعى و صادقانه در کشور به وجود آمده است.
دوازدهم مرداد ماه مصادف با سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با موافقت امام خمینی(ره) است.

 این نهاد که یکی از ارکان و بنیان‌های اصلی تبلیغات انقلاب محسوب می‌شود که رسالت سیاستگذاری ، مدیریت و هماهنگ نمودن مراسم ، آئین‌‌ها و مناسبت‌های انقلاب اسلامی را بر عهده داشته و تاکنون سعی و تلاش بسیاری در خصوص انجام این رسالت خطیر و وظیفه‌ی مهم نموده است.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در بیست و دوم بهمن 1357، نظام جمهوری اسلامی پس از قرن‌ها به عنوان اولین نظام بر پایه‌ی مبانی اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» «فقاهت پویا» و «عدالت محورانه» در جهان شکل گرفت.

از نخستین روزهای استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، موضوع مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در عرصه‌های مختلف نظام به عنوان نماد و تبلور مردم‌سالاری دینی و تجلّی جمهوریت نظام مورد توجه ویژه رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی« رحمت ا... علیه» و سایر مسئولان کشور قرار گرفت چرا که نقش اصلی مردم در سرنگونی رژیم طاغوت و پاسداری از دستاوردهای انقلاب به ویژه مقابله با توطئه‌های مختلف استکبار و عوامل داخلی آن در سال‌های آغازین انقلاب، بسیار برجسته بود.

این حضور چشمگیر در دوران هشت سال دفاع مقدس و حماسه‌آفرینی آنان نقش ویژه‌ای ایفا نمود و در دوران سازندگی کشور و دیگر عرصه‌های انقلاب، حضور گسترده و پرشور امت نستوه و سلحشور ایران اسلامی همواره یکی از عوامل تعیین‌کننده و مهم در مقاطع پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. از این رو، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در "12 مرداد ماه سال 1359"  با موافقت حضرت امام خمینی «ره» تأسیس شد.

این شورا در طول عمر بیش از سه دهۀ خود که همزاد با پیروزی انقلاب اسلامی است ، همیشه مورد حمایت توده ها و آحاد مختلف مردم و مورد نظر نظام و حمایت بی دریغ رهبری نظام چه در دوران امامت حضرت امام خمینی ( ره)  و چه در دوران زعامت مقام معظم رهبری  ( مد ظله العالی ) به عنوان تریبون اعلام مواضع ملت و نظام محسوب شده  که این خود پشتوانه‌ای عظیم و گنجی تمام ناشدنی برای شوراست.  این شورا از چنان اهمیت و جایگاهی در نظر رهبر معظم انقلاب بوده است که ایشان در توصیف این شورا فرمودند : این شورا یکى از کهن‌ترین و پرسابقه‌ترین نهادهاى نظام جمهورى اسلامی که بر اساس یک نیاز واقعى و صادقانه در کشور به وجود آمده و در طول سالیان متمادى، با تحولات گوناگون، آن نیاز را همواره مورد نظر داشته باشد و حق عمل و اقدام را به جا آورده است .

این شورا زیر نظر نماینده‌ی معزز ولی فقیه و مرکب از جمعی از نهادهای انقلاب اسلامی و دستگاه‌های مختلف که عمدتاً در حوزه‌های تبلیغی، ارتباطی، فرهنگی، اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای فعالیت دارند آغاز به کار کرد.

در این میان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با توکل به خداوند سبحان و بهره‌مندی از منویات داهیانه مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» و استفاده بهینه از تمام توان و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود و سایر نهادها و سازمان‌های مؤثر و شخصیت‌های رشته‌ی علمی و فرهنگی توانسته در این رهگذر با برپایی، هدایت وسیاستگذاری راهپیمایی، تظاهرات و برگزاری مناسبت‌ها به ادای وظیفه تاریخی، شرعی و قانونی خود در چارچوب‌های قانونی نظام بپردازد که خلق حماسه 23 تیر 1378 و 9 دی 1388 و راهپیمایی های باشکوه روز جهانی قدس و 22 بهمن  از این گونه‌اند.

این شورا می‌کوشد که در حفظ و ترفیع موقعیت به دست آمده خود سعی و تلاش وافر نموده و به منظور ارتقاء جایگاه خود در اذهان و افکار عمومی وارتقاء نقش موثر خود در  بزرگداشت ایام‌الله انقلاب و شناخت لحظه ها با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری از هیچ کوششی دریغ نکنند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: