برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۰
دولت عراق برای ایجاد امنیت در ایام سوگواری اباعبدالله بخصوص روزهای تاسوعا و عاشورا عملیات گسترده «انتقام شهدا» علیه تروریست‌ها را کلید زده است.
عملیات انتقام شهدا(ثأرالشهدا) که مدتی به منظور از بین بردن گروه‌های تروریستی در عراق دنبال می شود از چند روز پیش وارد مرحله جدیدی شده است.
 
در این عملیات که هدف آن مهار گروههای تروریستی در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی و ایجاد امنیت در کشور بخصوص در کربلا و نجف بوده است، استراتژی دولت از دفاع در مقابل مهاجمان به تهاجم به آنها تغییر کرده و هسته ها و محل های حضور آنها شناسایی و مورد حمله قرار می‌گیرد که تاکنون صدها تروریست کشته و صدها تن نیز بازداشت شده اند.
 
بر اساس این گزارش، دولت چند لشکر و پلیس فدرال را مکلف کرده تا در داخل و خارج از شهرها به مخفی گاه‌های تروریستها یورش برده و آنها را از بین ببرند.
 
عملکرد دولت طی 9 روز گذشته باعث شده تا از شدت عملیات های تروریستی کاسته شود که در پی آن این گروهها به منظور انتقام گیری اقدام به ترتیب دادن سلسله انفجارهای تروریستی در بغداد کردند که قالب آنها خنثی شده است.
 
تروریست ها در این راستا اقدام به عملیات‌های ترویستی و هدف قرار دادن مراکز دولتی در مناطق سنی نشین کردند که در این مسیر نیز توفیق چندانی نیافته‌اند.
 
دولت عراق تمام تلاش خود را به کار بسته تا حداکثر امنیت را در روز عاشورا برای عزاداران حسینی ایجاد کند چراکه تروریستها تمرکز خود را بر ایجاد ناامنی در این روز و در شهرهایی همچون کربلا و نجف قرار داده‌اند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: