برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۴۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۴
روش اتخاذ تصمیم [امام] خمینی آرام و سنجیده است. او با صبر بی پایان همه نقطه نظرها را گوش می‌کند و به هنگام اخذ تصمیم او تنها و بدون واسطه اقدام می‌کند. وقتی وی تصمیمی می‌گیرد قاطعانه از آن دفاع می‌کند.
13 آبان 1387 داشجویان پیرو خط امام دست به اقدامی زدند که امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند. اشغال سفارت آمریکا در حالی به وقوع پیوست که چشم جهانیان را به خود خیره کرد. سردمداران آمریکا که سالها عادت کرده بودند آقای ملت ایران باشند این بار پس از پیروزی انقلاب می دیدند که سفارتشان توسط عده ای دانشجو تسخیر شده و حالا اسناد سالها جاسوسی‌شان برملا خواهد شد. 444 روز این ماجرا طول کشید و در این بین اسناد و مدارک مهمی افشا شد. مطلب زیر گزارشی است که جاسوسان آمریکایی از امام خمینی(ره) برای ارسال به کاخ سفید تهیه کرده بودند. آنها در مورد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی چنین نظری داشتند:
 
«... روش اتخاذ تصمیم [امام] خمینی آرام و سنجیده است. او با صبر بی پایان همه نقطه نظرها را گوش می‌کند و به هنگام اخذ تصمیم او تنها و بدون واسطه اقدام می‌کند. وقتی وی تصمیمی می‌گیرد قاطعانه از آن دفاع می‌کند...

... در جلسات انفرادی با غربی‌ها یا آنها که تمایلی به غرب دارند [امام] خمینی بسیار بی‌تفاوت است و عکس العملی در مقابل مطالب مورد بحث ندارد. اگر مطلبی می‌خواهد بگوید به روش معمول خود قاطعانه بیان می‌دارد. مذاکره به روش معمول (بده و بستان) با خمینی مفهومی ندارد. در او جایی برای سازش و مصالحه وجود ندارد. احتمال اینکه کسی بتواند عقاید ‌[امام]خمینی را به مقدار قابل توجهی تعدیل کند بسیار کم است زیرا او به این گونه افراد با دید تحقیر و ظن می‌نگرد...»
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: