برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۳۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۴
نمایندگان مجلس صبح امروز جلسه علنی خود را در حالی آغاز کردند که بررسی رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان را پیش روی داشتند.
 فرارو: پس بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و علوم در صحن علنی مجلس نوبت به بررسی صلاحی امیری صالحی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان رسید.

باقری: برنامه‌های "صالحی امیری" شفاف نیست
سیدحسین باقری در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان ضمن تسلیت به مردم سراوان در پی شهادت جمعی از مرزبانان این شهر گفت: اگر مسئولان کشوری به نقاط محروم و مرزی کشور از جمله استان سیستان و بلوچستان توجه می‌کردند و اگر به جوانان اشتغال و ورزش آنان اهمیت می‌دادند، امروزه ما کمتر شاهد چنین جنایت‌هایی در کشور بودیم.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اظهار کرد: آیا بررسی کرده‌اید که نقاط مرزی کشور به همان میزان که از مرکز دورند به همان نسبت نیز از امکانات محرومند و باید توجه داشته باشید که اگر رای اعتماد نمایندگان را کسب کردید مسئولیت خطیری را عهده‌دار شده‌اید.

نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه به بخش دوم این وزارتخانه که بخش جوانان است، توجهی نشده تصریح کرد: تاکنون تمامی دغدغه مسئولان وزارت ورزش توجه به مسایل ورزشی صرف بوده است و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه در عدم اهتمام به امور جوانان دارد.

باقری افزود: اگر جامعه‌ای پویا و بالنده می‌خواهیم باید به مسایل جوانان که امیدهای ملت هستند توجه بیشتری داشته باشیم.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه مخالفت من با وزیر پیشنهادی در خصوص برنامه پیشنهادی ایشان است، گفت: آقای صالحی‌امیری هیچگونه سابقه مدیریت ورزش ندارند و وجود یک مدیر آگاه نسبت به مسایل ورزش و جوانان برای ورزش ما ضروری است.

نماینده مردم زابل در مجلس با اشاره به اشکالاتی در برنامه پیشنهادی صالحی‌امیری با بیان سوالاتی خطاب به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اظهار کرد: این برنامه درباره جایگاه ورزش و جوانان در نقاط محروم روستایی و مرزی، روش حل بی‌اخلاقی‌ها در ورزش، خانه‌نشینی پیشکسوتان و قهرمانان ملی، جایگاه جوانان در برنامه، اهمیت ورزش همگانی و ورزش‌های بومی و محلی، حمایت از جوانان و اشتغال آنان ،‌اختلاف سرانه ورزش با دیگر نقاط دنیا موضع مشخصی ندارد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی خطاب به باقری اظهار کرد: شما مرتب در حال سوال کردن از وزیر پیشنهادی هستید و باید صریحا مخالفت خود را روشن بیان کنید و نقایص برنامه را به طور مشخص بیان کنید.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در بسیاری از برنامه آقای صالحی امیری کلی‌گویی شده و برنامه‌های شفاف و راهکارهای روشن وجود ندارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به انتقادات دیگر خود نسبت به برنامه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: شما برای تکمیل پروژه‌های متعدد نیمه‌تمام و کمبود فضاهای آموزشی در اکثر نقاط کشور و به ویژه نقاط مرزی و محروم با توجه به کمبود بودجه چه برنامه‌هایی دارید؟

باقری در پایان یادآور شد: اشکال دیگر این برنامه شایسته‌سالاری و به کارگیری مدیران توانمند و لایق در قسمت‌های مختلف مدیریتی در فدراسیون‌ها است که آقای صالحی امیری معیار مشخصی را تعیین نکرده‌اند و به طور مثال یکی از فدراسیون‌های ورزشی کشور کاملا خانوادگی است و تمام وابستگان رییس فدراسیون آن را در اختیار گرفته‌اند و موجب شده ورزشکاران آن رشته همگی از وابستگان باشند و به این رشته صدمه جدی وارد شود.

نماینده دهلران: احیاء و بازسازی اخلاق در ورزش از راهبردهای صالحی امیری است
احمدی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، گفت: دنیا در راهبرد نوین خود سرمایه اجتماعی را محوری‌ترین رویکرد خود تعیین کرده است، قشر جوان برای دستیابی به اهداف ملی از جمله راهبردهایی است که توسط سیاست گذاران دنبال می‌شود.

وی افزود: جمعیت جوان ایران بهره‌گیری اصولی و عقلایی را در سایه تعامل و همکاری مردم ، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی می‌داند.

وی با تاکید بر این که در حوزه ورزش وجوانان نشاط، غرور و سرمایه ملی باید به صورت توامان دنبال شود، خاطرنشان کرد: هفت راهبرد و برنامه عملیاتی از مهمترین برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان است، ازجمله این که تامین ورزش از طریق توسعه ورزش همگانی و توسعه ورزش قهرمانی، اصلاح اساسنامه فدراسیون‌ها، زمینه‌سازی برای رشد فکری و علمی و توانمندسازی جوانان، احیاء‌ و بازسازی اخلاق و فرهنگ در عرصه جوانان، مدیریت ستادی مختلف مرتبط با نیازهای جوانان و رفع تبعیض و ایجاد نگرش عدالت‌محور در توزیع مناسب امکانات و منابع است.

نماینده مردم دهلران با اشاره به سخنان مخالف وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: مخالف محترم جز ایراد به سابقه و گذشته ورزش کشور مطلب و سوال دیگری بیان نکرد.

احمدی با بیان این که برای استفاده از فرصت‌ها جهت پیشرفت کشور باید با درایت و تیزهوشی اجازه از دست دادن زمان را ندهیم، تصریح کرد:‌ در شرایطی که جامعه اروپا از قبل ورزش 4 میلیون شغل مستقیم ایجاد کرده است ولی در جمهوری اسلامی ایران هنوز وزیر ورزش و جوانان تعیین نشده است، البته وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان طی این مدت کوتاه نیاز جامعه ورزش را به خوبی درک و دنبال کرده است.

وی با تاکید بر این که بالندگی اقتصاد ملی در گرو حضور مقتدرانه در عرصه‌های ملی است، گفت: امیدی که در پیروزی فوتبال، والیبال و کشتی شاهد آن هستیم نشان از ظرفیت جامعه ورزش برای بالندگی در حوزه اقتصاد ملی دارند.

وی تاکید کرد: جوانان سرمایه‌های ارزشمند کشورند و باید بدون هر گونه پیش داوری برنامه‌های صالحی امیری را بررسی کرد تا مشخص شود رویکرد وی نسبت به گذشته چقدر تغییر کرده است.

نماینده مردم دهلران اظهار کرد:‌ در راهبرد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان عدالت‌محوری ، تخصیص منابع براساس فرصت‌ها و اصلاح سرانه ورزشی با هدف اختصاص منابع به کم برخوردار‌ترین و کم توسعه‌ترین استان‌ها است.

احمدی، حضور بانوان در عرصه‌های ورزشی را نشان دهنده اقتدار ملی دانست ولی ابراز تاسف کرد: این فرصت برای بانوان ایرانی به وجود نیامده است، با این وجود رویکرد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان احیای ورزش بانوان است.

وی تصریح کرد: در گذشته دکترای علوم ورزشی در راس ورزش کشور قرار نگرفته بود و بلکه عمدتا افرادی که در سایر حوزه‌ها تجربه داشتند، مدیر ورزش می‌شدند.

وی مقوله جوانان را مقوله‌یی فرهنگی و اجتماعی توصیف کرد و افزود: دکتر صالحی امیری تلفیقی از سوابق اجرایی و علمی است، ایشان سابقه 19 کار فرهنگی ، 8 سال سابقه کار پژوهشی و عضویت در انجمن‌های علمی کشور را در کارنامه خود دارند.

عثمانی: صالحی امیری آموزش خانوادگی زن و شوهر را در دستور کار دارد
محمدقسیم عثمانی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان قبل از دفاع از صالحی امیری در سخنان کوتاهی با تشکر از رئیس‌جمهور، گفت: از تغییر وزیر علوم از سوی دکتر روحانی به رغم نظر قلبی ایشان تشکر می‌کنم.

نماینده مردم بوکان افزود:‌این اقدام بینش سیاسی کشور را نشان داد و اصلا ویژگی فردی دکتر روحانی حکایت از گذشت ایشان از خواسته شخصی‌اش در ارتباط با وزیر علوم به دلیل برقراری تعامل دولت و مجلس دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم با ایجاد هم‌افزایی در پی حداکثری کردن منافع ملی است. ما نیز با رای حداکثری به سه وزیر پیشنهادی این دولت فضای هم افزایی را به حداکثر برسانیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ویژگی‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: رفع بی‌عدالتی در حوزه ورزش، مبارزه با مافیای ورزش، جلوگیری از سیاسی کاری در ورزش، جلوگیری از محرومیت ورزش روستایی، اخلاق در ورزش ، مشارکت زنان ، عمومی کردن ورزش از طریق توسعه ورزش همگانی، توجه به ورزش جانبازان و کاهش تدریجی مالکیت و تصدی‌گری دولت در حوزه ورزش از مهم‌ترین برنامه‌های صالحی امیری است.

وی متذکر شد: اختلاف سرانه ورزش بین کمترین و بیشترین مناطق کشور 30 برابر است. در برخی حوزه‌ها سرانه ورزش کمتر از 20 سانتی‌متر و در برخی حوزه‌ها بیش از سه متر است. همچنین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در پی مبارزه با مافیای ورزش است. اما همین مافیا امروز تمایلی به وزیر شدن ایشان ندارد.

وی افزود: بیشترین مخالفان صالحی امیری افراد سیاسی هستند و اصلا مخالفت‌ها از جنس سیاسی است در حالی که وزارت ورزش باید غیرسیاسی باقی بماند.

وی با ابراز تاسف از فقدان امکانات ورزشی در مناطق محروم کشور گفت: روستاییان بوکانی لنگ یک توپ و یک دست لباس ورزشی هستند ولی در تهران میلیاردها میلیارد تومان به یک ورزشکار پول داده می‌شود.

نماینده مردم بوکان با اشاره به تنزل اخلاق در ورزش گفت: همه مردم شاهد‌ند امروز ورزش کشور از اخلاق فاصله گرفته است اما برنامه‌های صالحی امیری در جهت برگرداندن اخلاق و منش حضرت علی(ع) و ورزشکاران به جامعه ورزشی است.

میرگلوبیات:‌ برنامه‌های صالحی امیری کلی‌گویی است
شهلا میرگلوبیات در ابتدای صحبت‌های خود ضمن تسلیت شهادت 14 تن در حادثه تروریستی سراوان خطاب به رئیس‌جمهور گفت: جناب آقای رئیس جمهور شما اعتقاد به شایسته‌سالاری و اعتدال داشتید اما عملکرد تعدادی از وزرای شما در عزل و نصب‌ها خلاف این مساله را نشان می‌دهد. عزل و نصب حق یک وزیر است. اما این عزل و نصب‌هایی که صورت می‌گیرد بیشتر جنبه سیاسی داشته و براساس روابط فامیلی و دوستی‌های قدیمی شکل گرفته در نتیجه به شایسته‌سالاری و انتخاب اصلح توجه نشده است.

او این پرسش را مطرح کرد که آیا این گونه می‌توان مشکلات مردم را حل کرد و آیا این برخلاف عدالت نیست؟

میرگلوبیات اظهار کرد: اکثر مراجعه‌کنندگان به نمایندگان تقاضای اشتغال و حل مشکلات اقتصادی خود را دارند در حالی که وظیفه نماینده ایجاد شغل و حل مشکلات اقتصادی مردم نیست.نمایندگان فقط می‌توانند مشکلات را از تریبون مجلس برای دولت مطرح کنند. قسمت عمده مشکلاتی که وجود دارد از سوء مدیریت است. بنابراین لازم است مسئولینی لایق، توانمند، متخصص، پرانرژی و به دور از حاشیه‌های سیاسی در جهت حل مشکلات مردم اقداماتی انجام دهند.

نماینده مردم ساوه با اشاره به سخنان امام(ره) و رهبری در رابطه با ورزش گفت: چقدر در رابطه با این سخنان موفق بوده‌ایم. چقدر ورزش در خدمت مردم بوده است و چقدر توانسته جلوی آسیب‌های اجتماعی و بروز بیماری‌های جسمی و روحی را بگیرد؟ چقدر با توجه به بند سه اصل سه قانون اساسی یعنی آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان در تمام سطوح عمل شده و در راستای اجرای سند چشم‌انداز 20 ساله ورزش جوانان موفق بوده‌ایم؟ در حمایت از جوانان در زمینه‌های مختلف به چه میزان موفق بوده‌ایم که حالا از آن‌ها می‌خواهیم ازدواج کنند. با چه امکاناتی این کار را انجام دهند؟ کسی که شغل ندارد چطور می‌تواند ازدواج کند؟

میرگلوبیات با اشاره به مبحث رفاه، سلامت، فرصت برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد خانواده بدون فقر، تقویت سلامت، توانمندسازی جوانان و به وجود آوردن فرصت‌های برابر، گفت: در مورد جوانان تا کنون بیشتر شعار دادیم و قوانینی که نوشته شده عمل نشده است. کم توجهی به ورزش موجب به خطر افتادن سلامت جامعه شده و باعث افزایش بیماری‌هایی شده که نتیجه بی‌توجهی به فعالیت‌های ورزشی است. حتی در مدارس هم ورزش مورد بی‌مهری قرار گرفته به خصوص در مدارس غیرانتفاعی که مثل قارچ رشد کرده‌اند و چون ورزش از کودکی برای کودکان فرهنگ‌سازی نشده وقتی بزرگ می‌شوند برای همه کاری وقت دارند به جز ورزش.

او ادامه داد: در بحث بانوان هم موفقیت‌های خوبی نداشتیم حتی در بخش ورزش همگانی بانوان هم دستاوردی نداشتیم چه برسد به ورزش حرفه‌یی بانوان. سالمندان هم که با توجه به موقعیت‌شان به ایجاد مراکز تربیت بدنی نیاز دارند از این مورد محروم بوده‌اند. ورزش در کشور ما بیشتر توجه به ورزش حرفه‌یی بوده آن هم نه به صورت صحیح. به علاوه توزیع نامناسب امکانات ورزشی در استان‌ها باعث شده اکثر شهرستان‌ها در ورزش‌های حرفه‌یی و قهرمانی و همگانی مشکل داشته باشند.

این نماینده مجلس با اشاره به نیمه تمام ماندن بیشترین پروژه‌های ورزشی خطاب به صالحی گفت: من برنامه‌های شما را به صورت دقیق و کامل مطالعه کردم اما در مواردی که ذکر شد راهکارهای ارائه شده کلی است؛ به علاوه چه ضمانت اجرایی وجود دارد که این برنامه‌ها عملی شود. ما نمی‌توانیم براساس کلی‌گویی‌ها به این برنامه استناد کنیم و رای اعتماد بدهیم.

نادران: نسبت صالحی به روحانی مثل نسبت مشایی به احمدی‌نژاد است
الیاس نادران در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به نقش او در پرونده بیمه ایران، مسائل خوزستان و فتنه 88 اشاره کرد و گفت: نسبت آقای صالحی به روحانی نسبت مشایی به احمدی‌نژاد است نگذاریم در مملکت مشایی دیگری درست شود.

نادران اظهار کرد: یکی از دلایل فقدان صلاحیت آقای صالحی برای وزارت ورزش وجوانان پرونده بیمه ایران است، این پرونده که حکایت از فساد مالی گسترده سازمان‌ یافته دارد تا به حال به اتهامات ده‌ها تن از متهمان پرونده بررسی و برای بیش از 50 تن از آن‌ها احکام جزایی و کیفری صادر شده است اما هنوز به اتهامات برخی از افراد رسیدگی نشده است. اگر روزی از این پرونده رمزگشایی شود و سیاسیون و مدیران اجرایی و کارچاق‌کن‌ها به مجازات برسند بخشی از دین قوه قضائیه به نظام و مردم ادا خواهد شد.

او ادامه داد: این پرونده یک متهم اساسی به نام د.س دارد که شاه‌کلید بسیاری از مفاسد این پرونده است. اقاریر و اعترافات این فرد در پرداخت رشوه و تحت عناوین مختلف برای رتق و فتق امورش در نهادهای بانکی، نظارتی و قضایی حکایت از وسعت شبکه‌یی دارد که به او خدمات می‌دادند. او مدعی است در چند نوبت مجموعا 300 میلیون تومان به شخص آقای صالحی پرداخت کرده است. در سال 89 هم حکم جلب آقای صالحی صادر شده است ولی تا به حال اجرایی نشده است. بنا به اظهار یکی از مسوولین عالیرتبه قوه قضائیه به جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست مجلس، هنوز به اتهامات همه افراد این پرونده رسیدگی نشده و در مرحله بازپرسی است.

نادران اضافه کرد: آن مقام در مورد شخص آقای صالحی به جناب آقای دکتر لاریجانی مسائلی را گفتند که اگر صلاح دانستند واگو می‌کنم. اما در مورد مساله خوزستان، در طول مدیریت ایشان در خوزستان دو اتفاق ناگوار افتاده است. اول این که به دلیل انفجار در لوله‌های گاز، مدیر وقت وزارتخانه از ایشان می‌خواهد که متهمین را پیدا کنند. این امر ممکن نمی‌شود. عده‌یی از رزمندگان دفاع مقدس که از خادمان ملت بودند ولی گرایش چپ داشتند را به اتهام انفجار لوله‌ها زندانی می‌کنند و آنقدر مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند که یکی از آن‌ها اقدام به خودکشی می‌کند. شکایت می‌کنند، شکایت به دفتر رهبری می‌آید. رهبر معظم انقلاب این شکایت را به دفتر بازرسی ارجاع می‌دهد و دفتر بازرسی ماموری را برای رسیدگی به پرونده به خوزستان اعزام می‌کند. آن فرد که به تعدادی از نمایندگان مجلس علنی شهادت داده است گفته است که ما به یقین دریافته‌ایم که این اتفاق به دستور ایشان صورت گرفته است.

نادران با ذکر این مساله که هیات رئیسه مجلس در جریان این امر هستند، گفت: تدبیر این مساله چیزی است که قرائت می‌شود. الف: توبیخ مدیر کل اطلاعات استان خوزستان. ب: از متهمین به نحو مقتضی اعاده حیثیت شود. ج: مدیر کل اطلاعات استان خوزستان به جلب رضایت متهمین برائت یافته ملزم شود.

این نماینده اصولگرای مجلس درباره قاچاق کالا در این منطقه نیز گفت: در مورد این مساله فرمانده وقت سپاه منطقه خوزستان شهادت داد و دکتر رهبر نیز که دیروز جلسه‌یی با ایشان داشتیم، قرار شد از مسئول وقت وزارتخانه در این رابطه استشهاد بگیرد. ایشان تماس گرفتند و آن فرد گواهی داد که این قاچاق توسط ایشان و دوستانشان در نفت‌کش‌ها صورت گرفته و به مراجع ذیربط نیز گزارش داده شده است. مدیر کل وقت اطلاعات بعد از اعزام ایشان از خوزستان همه موارد را گواهی کردند.

نماینده مردم تهران به نقش صالحی امیری در فتنه سال 88 نیز اشاره کرد و افزود: در یکی از جلسات از ایشان پرسیدم چرا معاون وقت وزارت اطلاعات گفته است که شما به دلیل این که از عناصر فعال در فتنه 88 بودید ممنوع‌التصویر شدید؟ ابتدا از این که این نامه را صادر کرده‌اند اظهار بی‌اطلاعی کرد و بعد از دفاع از خود مسائلی را گفت که تامل‌برانگیز است.

نادران گفت: لازم است بدانیم که آقای صالحی در هر دوره‌یی به فراخور مقام و قدرتی که در آن بوده است چرخش کرده است از جناب آقای ری شهری تا مدیریت راست در وزارت و از 76 به بعد که اصلاح‌طلب می‌شود و 88 که در ستاد آقای موسوی حضور پیدا می‌کند و همراه همکاران وزارت اطلاعاتش به آنجا می‌رود و تا بعد از آن که خود را نماینده ولایت و حکومت می‌داند و می‌گوید من از طرف نظام ماموریت داشتم و این گزارش‌ها را به آنجا می‌فرستادم.

او ادامه داد: یک بار به من گفت شما با فلانی در دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیر و او می‌گوید من چه همکاری‌هایی با نظام داشتم. گفتم به شرط این که شما نوار جلساتی را که اخبار دفتر را می‌بردید به ما هم بدهید تا با هم گوش بدهیم. خلاصه آن که دوستان متعدد با این عزیز تماس گرفتند و ایشان فرمودند نفیا و اثباتا نسبت به آقای صالحی هیچ نظری ندارند.

نادران همچنین با اشاره به نامه‌یی که در زمان فتنه نوشته شده، گفت: معاون وقت وزارت در سال 88 توصیه می‌کند که شما حمایت نکنید و در جریان فتنه باقی نمانید. دوستان برای دفاع از خود نامه‌یی 9 صفحه‌یی را تنظیم می‌کنند. نامه‌یی که روی اجرا‌کنندگان و تدوین‌کنندگان نامه جام زهر در مجلس ششم را سفید کرد. من ابا دارم که فرازهایی از آن را بخوانم. ایشان در پاسخ به این که چرا نامه را امضاء کردند بارها به انواع مختلف جواب‌های مختلف داده است. از این که امضاء نکرده‌ام یا شب امضاء کرده‌ام یا صبح پس گرفته‌ام و این که یک نامه دیگر را امضاء کرده‌ام.

این نماینده مجلس در پایان خطاب به روحانی گفت: در مجلس صحبت از این است که آقای صالحی نسبت به آقای دکتر روحانی مثل مشایی به احمدی‌نژاد است، نگذاریم در این مملکت مشایی دیگری درست شود.

نماینده بندرعباس: "صالحی امیری" آرامش را به وزارت‌خانه‌ متلاطم و پرتنش ورزش آورد
آشوری که به عنوان موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در جلسه‌ی علنی عصر امروز مجلس سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: شبهات مختلفی در مورد ایشان و در بیان مخالفان توسط همکارانم مطرح شد که پیش از این نیز در جلسات کمیسیون‌ها نظایر اینها مطرح شده بود و بنده پیشنهاد دادم با حضور ایشان این موضوعات بررسی و مرتفع شود که خوشبختانه این اتفاق نیز رخ داد.

وی با اشاره به دوره‌ی سه ماهه سرپرستی صالحی امیری در وزارت ورزش و جوانان،‌ گفت: در دوره‌ی کوتاه مدیریت و سرپرستی ایشان در وزارت ورزش و جوانان شاهد ایجاد نوعی آرامش سازمانی در وزارت‌خانه‌ متلاطم و پرتنش ورزش بودیم که این موضوع نشان از توان مدیریتی ایشان دارد.

وی گفت: ضمن اینکه ایشان همواره در اتخاذ تصمیمات باآگاهی و شناخت زمینه‌ها وشرایط موجود عمل کردند و عزل و نصب‌هایی که در دوره ایشان در وزارت ورزش و جوانان انجام شد همواره تخصص محور و کارشناسی بود.

نماینده‌ مردم بندرعباس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شبهه دستور رهبری برای عزل ایشان در زمان مسئولیت در اداره‌ اطلاعات خوزستان درست نیست گفت: برخی از دوستان مطرح کردند که پس از انفجارهای خوزستان رهبری دستور عزل ایشان را دادند که ما با اطلاعاتی که از دفتر بازرسی رهبری و شخص جناب آقای ناطق نوری کسب کردیم به این جمع بندی رسیدیم که این موضوع درست نیست و رهبری چنین نظری را درمورد ایشان نداشتند.

وی افزود: شبهه‌ی دیگری که در مورد عملکرد آقای صالحی مطرح است، مربوط می‌شود به پرونده مربوط به بیمه ایران که در این رابطه نیز با توجه به اخذ نظر از قاضی مدیر خراسانی مسئول رسیدگی به این پرونده دریافتیم که همه صحبت‌ها و ادعاهای موجود این پرونده و اتهامات مرتبط با جناب آقای صالحی امیری صرفا ادعاهایی است که هیچ گاه اثبات نشده است و محلی از اعراب ندارد و من هشدار می‌دهم که نباید به حاشیه‌ها و موضوعات بدون سند بپردازیم.

بلکه باید همه‌ی ادعاهایمان مبتنی بر مستندات باشد و اگر خلاف آن بخواهیم عمل کنیم سنگ بر روی سنگ بند نخواهد شد.

آشوری در بخش پایانی صحبت‌های خود در ارتباط با رابطه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با اتفاقات سال 88 گفت: گرایشات و نظرات سیاسی ایشان در طول سالهای اخیر مشخص و روشن بوده است و من در تماسی که با معاون وقت وزارت اطلاعات داشتم در ارتباط با عملکرد ایشان در فتنه سوالاتی مطرح کرد و این معاون که هم اکنون نیز مسئولیتی دارد با توجه به این که در سفر حج به سر می‌برد در نامه‌ای تاکید کرده است که سیدرضا صا لحی امیری به هیچ وجه ارتباطی با اغتشاشات خیابانی نداشته و نه در آنها حضور پیدا نکرده با آنها مخالفت خود را نیز اعلام داشته و همواره ارتباط خود را با رهبری حفظ کرده و به دنبال آرام کردن برخی ازتندروهای جریان فتنه بوده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: