برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۱
برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به مطالب منتشر شده توسط دختر موسوی مبنی بر ضرب و شتم وی توسط ماموران حفاظت کننده از میرحسین موسوی واکنش نشان دادند.
آزادی، عفو و یا تخفیف مجازات زندانیان امنیتی بازداشت شده در جریان فتنه 88، از همان ماه‌های بعد از پایان یافتن این آشوب‌ها کلید خورد.

در سال‌های اخیر به مناسبت اعیاد و مناسبت‌های مختلف، تعداد قابل توجهی از این زندانیان امنیتی یا مشمول عفو قرار می‌گرفتند و آزاد می‌شدند یا تخفیف مجازات شامل حال آنها می‌شد. علت این مسئله نیز از سوی مسئولان قضایی اینگونه عنوان می‌شد که این زندانیان به‌دلیل اظهار ندامت و پشیمانی، درخواست عفو یا تخفیف مجازات می‌کردند. رئیس قوه قضاییه نیز در آستانه اعیاد مختلف به رهبر معظم انقلاب نامه می‌نوشت و پیشنهاد عفو یا تخفیف مجازات این زندانیان را مطرح می‌کرد و مقام معظم رهبری نیز موافقت می‌کردند.

در ماه‌های بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری 24 خرداد نیز در چندین نوبت این اقدام تکرار شد. یکبار به مناسبت اعیاد فرخنده شعبانیه و سالروز ولادت امام عصر(عج)، یکبار به مناسبت عید سعید فطر و بار دیگر نیز بمناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم.

در این بین برخی رسانه‌های وابسته به طیف موسوم به اصلاح‌طلب گمانه‌زنی کردند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی در عید غدیر آزاد می‌شوند؛ موضوعی که البته توسط حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای تکذیب شد و وی تأکید کرد که "تغییری در وضعیت سران فتنه رخ نمی‌دهد". با گذشت زمان و پشت سر گذاشتن عید غدیر نیز این گمانه‌زنی به وقوع نپیوست.

در این میان ناگهان خبری دست به دست در برخی رسانه‌های مجازی چرخید. ماجرا از این قرار بود که دختر میرحسین موسوی که مدتها بود صفحه فیس‌بوک خود را به‌روز نکرده بود، همزمان با عید غدیر مجدداً به فیس‌بوک بازگشت و گزارشی از دیدار خود با میرحسین موسوی در روز عید غدیر ارائه کرد و مدعی شد که مأموران همراه به وی سیلی زده‌اند و دست وی را گاز گرفته‌اند! وی در میان نوشته خود اعلام کرده که تصویر گاز گرفتن دست خود را ضمیمه این مطلب و تصاویر دیگری هم هست که بعداً منتشر می‌کند. البته در این نوشته تصویری منتشر نشده و فقط برخی کاربران دیگر فیس‌بوک تصویر بسته‌ای از "ساعد" یک دست که تا حدودی کبود شده است را منتشر کرده‌اند و آن‌را به دست دختر میرحسین موسوی نسبت داده‌اند و کبودی روی دست را اثر گاز گرفتگی عنوان کرده‌اند.

دختر موسوی در آخر نوشته خود درخواست کرده بود که این خبر دست به دست بچرخد تا اطلاع‌رسانی شود. بلافاصله سایت‌های حامی جریان فتنه بخش اعظم اخبار و مطالب خود را به این موضوع اختصاص دادند.

در یکی از صفحات مجازی نیز از مخاطبان خواسته شده در ذیل آخرین مطالب صفحه فیس‌بوک اعضای دولت در این زمینه نظر دهند.

برخی کاربران نیز دختر میرحسین موسوی که تصاویری با پوشش خاصی از خود در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرده و رسانه‌های دیگر هم تصاویر با حجاب نامناسبی از وی منتشر کرده‌اند را با حضرت زهرا(س) مقایسه کردند.

دختر میرحسین موسوی در مطلب فیس‌بوکی خود همچنین مدعی شده که پدر و مادرش شاهد درگیری مورد اشاره وی بوده‌اند؛ ادعایی که سبب شد برخی کاربران اینترنتی حامی این جریان در فیسبوک، این داستان را با واقعه عاشورا‌ مقایسه کنند.

یکی دیگر از کابران نیز در کامنتی در سایت کلمه نوشته است‌: "رئیس‌جمهور حقوقدان من… منتظر واکنش شما در قبال هتاکی،‌ ضرب و شتم و توهین به دختران «موسوی و رهنورد» در روز عید غدیر هستم".

به گزارش تسنیم، در مقابل نیز کاربرانی بودند که نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند.

یکی از این کاربران نوشت: "نظر به این‌که بنابر قواعد امنیتی، معمولاً از صفر تا صد همچه دیدارهایی فیلم‌برداری می‌شود، پس حتماً و حکماً اگر نزاعی این‌چنین که دختر جناب میرحسین روایت کرده رخ داده باشد، توسط دوربین‌های امنیتی ثبت و ضبط شده و در این صورت، هم امکان پیگیری قانونی و طرح شکایت برای خانواده آقای موسوی مهیاست (که البته قبل‌تر اثبات شده که اینان کلاً هیچ اعتقادی به قانون و قانون‌مداری ندارند) و هم امکان افشای دروغ‌پردازی‌ها و سناریوسازی‌های خانواده جناب‌شان (والبته جماعات سازماندهی‌شده پشت‌پرده‌شان) توسط نهادهای امنیتی... پ.ن: عمیقاً منتظرم واکنش بعضی از دوستان روشنفکرمأب مقیم فیس‌بوک را ببینم بعد از انتشار احتمالی فیلم دیدار بدون درگیری خانواده موسوی!"

یکی از این کاربران نیز نوشت: "با توجه به حساسیت ها و توجهات ویژه‌ای که به تیم حفاظتی و امنیتی آقایان در حصر می‌شود، چگونه ممکن است که این تیم دست به چنین کاری بزنند؟! آیا این تیم نمی‌دانست و نمی‌داند که کوچکترین برخورد با اطرافیان هم به بیرون درز می‌کند و می‌تواند اهرم فشاری باشد برای این تیم حفاظتی و امنیتی و ...!؟ ضمن اینکه مأموران خانم همراه دختر موسوی بوده‌اند. از سندرم و جنس زنان اینگونه بر‌می‌آید وقتی که به آنها مأموریت و کاری محول می‌شود و مهمتر اینکه وقتی در معرض چشم همگان قرار دارند و ریز به ریز حرکات آنها در زیر ذربین است، سعی بر آن دارند که کار و مأموریت خود را به نحو احسنت انجام و به پایان برسانند، اما در این قضیه مأمور زن در مقام تقابل با دختر موسوی بر‌می‌آید و مأموریتش با جنجال و زد و خورد تمام می‌شود؛ مأموریتی که می‌تواند به پای ایشان گران تمام شود!"

یکی کاربر دیگر هم نوشت: "تو متن اولی که نوشته، گفته عکس گاز گرفتن دست را ضمیمه این متن می‌کنم که البته نکرده! آخرش هم نوشته عکس‌های دیگری هم البته گرفته شده از رئیس زندان‌بان‌ها که در صورت لزوم در اختیار دوستان قرار می‌دهم! بی‌صبرانه منتظریم هر عکس و هر فیلم و هر سند دیگه‌ای از صحنه درگیری دارید، منتشر کنید! والله اگر فیلم یا عکسی از صحنه درگیری منتشر کردید که ثابت کند مأمور گاز گرفته یا سیلی زده، از هر چی که شما بگید، کمتریم اگر هم‌صدا با شما اعتراض نکنیم!"

همچنین یکی دیگر از کاربران نوشت: "من مامور امنیتی هستم! گاز دارم، شوکر دارم، دستبند دارم و حالا تجهیزات ممکنه دیگر! در زمان خطر خیلی رمانتیک دست طرف را گرفته آستین را بالا زده و با دندان های تیز شده (که بنا به گفته بنده خدا در دوره های آموزشی تیز و تقویت شده) از دست وی گاز میگیرم!"

یکی دیگر از کاربران نوشت: "چند سوال اساسی تو این قضیه ذهن منو درگیر خودش کرده! میگن "عکس‌های دیگری هم البته گرفته شده از رئیس زندان‌بان‌ها که در صورت لزوم در اختیار دوستان قرار می‌دهم"! این یعنی چی؟ 1- آیا اونا با خودشون دوربین یا موبایل می‌تونستن ببرن داخل که عکس گرفته شده؟ 2- آیا در شرایطی که مامورین درخواست بازرسی کامل بدن رو داشتن، با دوربینی که داشتن تونستن عکس بگیرن؟ 3- آیا اون عکسایی که گرفتنو تونستن بیارن تو اون شرایط بیرون. بدون اینکه کسی بفهمه."

از دیگر سو، کاربرانی نیز با بیان این پرسش که "چرا باید به سخنان کسی که اقوامش سابقه دروغگویی همچون "تقلب" در انتخابات را دارند، اعتماد کرد"، "سیلی" و "گاز" را دو اسم رمز جدید آشوب دانسته‌اند.

بعضی از کاربران نیز ادعای دختر میرحسین موسوی و مطالب منتشر شده حامیان وی در این باره را اقدامی برای فشار به دولت حسن روحانی به‌منظور ایجاد تغییر در وضعیت موسوی و کروبی عنوان کرده‌اند.

با این وجود، خبرگزاری رسمی دولت از قول یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات نوشت: این وزارتخانه با درخواست خانم زهرا رهنورد مبنی بر اینکه ملاقات هفتگی ایشان با اعضای خانواده اش، به مناسبت عید سعید غدیر خم در منزل خودشان انجام شود، موافقت کرد.

این مقام آگاه افزود: متأسفانه پس از اتمام ملاقات، یکی از دختران ایشان دست به اقدامی خلاف ضابطه و مقررات زد و در واکنش به تذکر مأمور مربوطه، نسبت به توهین به وی و همچنین ضرب و شتم او با همکاری دو تن دیگر از منسوبین اقدام نمود.

وی گفت: هرچند این موضوع با پا در میانی خانم زهرا رهنورد در همان مکان خاتمه یافت، لیکن متأسفانه شماری از رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه، متأثر از فضاسازی خلاف واقع عناصر بدخواه و برخی فرزندان خانم رهنورد، مطالب و مواضعی کذب و ناصواب را دستمایه خبری خود قرار داده و اصل ماجرا را وارونه منعکس کردند.

این منبع آگاه تأکید کرد: ضمناً وزارت اطلاعات وظیفه خود می‌داند که موضوع را کاملاً بررسی کرده و در صورتی که در حین انجام مأموریت از ناحیه مأمورین، قصور یا تقصیری صورت گرفته باشد، آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: