برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۵۰
اسدلله بادامچیان در گفت و گو با هشت صبح:
قائم مقام حزب موتلفه اسلامی با اشاره به وضعیت حساسی که در کشور به وجود آمده است "همکاری با دولت" را اولویت اصلی این روزها می‌داند و به همین دلیل معتقد است که همه دستگاه‌ها باید همکاری‌های لازم را با دولت روحانی انجام بدهند.
هشت صبح: اسدلله بادامچیان در گفت و گو با خبرنگار "هشت صبح" اظهار داشت: واقعیت موجود این است که آقای روحانی با رای بالایی به عنوان رییس جمهور ایران از جانب مردم برگزیده شدند و حالا خود را آماده می‌کند تا برای 4 سال مدیریت کشور را برعهده بگیرد.به همین دلیل بر همه افراد و دستگاه ها واجب است با درنظر گرفتن اینکه مشکلات زیادی را در حال تجربه کردن هستیم، سعی خود را به کار بگیرند تا به همکاری و تعامل بالایی با قوه مجریه برسند.

وی ادامه داد: اینکه رییس جمهور منتخب به کدام جریان یا گروه وابسته است در شرایط فعلی موضوعیت خود را از دست داده است و حالا زمانی است که "کار" و "تلاش" باید اولویت اول باشد و به این امر که "روحانی رییس جمهور همه مردم است" دقت کافی داشت.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به همکاری احتمالی مجلس نهم با دولت یازدهم گفت: اکثریت آنهایی که قبای نمایندگی مجلس را بر تن خود می‌بینند، اصولگرایان هستند و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که دولت برای رای اعتماد وزیران پیشنهادی دشواری‌های زیادی را متحمل شود. برای اینکه قوه مجریه بتواند فعالیتش را در فضایی آرام شروع کند دو طرف باید در روند انتخاب وزراء عقل‌گرایی را پیشه کنند.

بادامچیان در ادامه اظهار داشت: اگر آقای روحانی در انتحاب گزینه‌هایی که به مجلس پیشنهاد خواهد داد تصمیم گیری منطقی داشته باشد، می‌توان در انتظار دولتی باشیم که به جای هیاهو و جار و جنجال به فکر این خواهند بود که از پتانسیل‌های موجود در جامعه برای کاهش مشکلات استفاده کنند. همچنین مجلس نشینان هم در روز رای گیری باید نگاه سیاسی و افراطی را کنار بگذارند و فقط به این فکر باشند که افراد را بر اساس شایستگی و توانمندی شان مورد قضاوت قرار بدهند تا انتخابشان، انتخابی اصلح و بر اساس منافع ملی باشد.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در پایان سخنانش در مصاحبه با "هشت صبح" ضمن یادآوری مشکلات و اختلافات مجلس نهم با دولت احمدی نژاد افزود: همه دیدند که فضای اختلاف بین مجلس و دولت چه هزینه‌هایی به کشور و در نتیجه مردم تحمیل کرد، امیدوارم هم دولت روحانی و مجلس اصولگرای نهم در شرایط جدید با یکدیگر تعامل کنند و هم قوه مجریه و هم قوه مقننه قانون را فصل الخطاب بدانند تا بلکه از این طریق جامعه مشکلات موجود را پشت سرگذاشته و در مسیر آرامش و پیشرفت قدم بردارد.

منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: