برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۲۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۵
حیدرپور:
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی جزئیات دیدار نمایندگان استان اصفهان با رئیس‌جمهور را تشریح کرد و اظهار داشت: روحانی در این دیدار گفت: سفرهای استانی را تا پایان سال آغاز می‌کنیم.
عوض حیدرپور عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دیدار امروز این مجمع با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، اظهار داشت: تمامی اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان در دیدار امروز با رئیس‌جمهور حضور داشتند و این دیدار بسیار مفصل به‌مدت 2 ساعت به طول انجامید. در دیدار امروز محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و مجید انصاری معاون پارلمانی نیز حضور داشتند و به‌دلیل حضور دو تن از معاونان رئیس‌جمهور در استان اصفهان، استاندار موفق به حضور در این جلسه نشد.

وی افزود: در این دیدار مسائل کلان ملی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و نمایندگان نقطه‌نظرات خود را ارائه کردند و رئیس جمهور نیز طی سخنانی مباحثی را در خصوص وضعیت فعلی کشور و نوع تعامل کشورمان در عرصه بین‌المللی مطرح کرد.

بررسی کم‌آبی در اصفهان
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تأکید‌ کرد: همچنین در دیدار با رئیس جمهور مسائل و مشکلات استان اصفهان توسط نمایندگان مطرح شد و نمایندگان استان در خصوص مشکل کم‌آبی و مدیریت آب در استان اصفهان بحث‌هایی را مطرح کردند.

حیدرپور ادامه داد: در این دیدار فیلمی از مسائل و مشکلات ناشی از کم‌آبی و خشکسالی و مدیریت غلط منابع در استان اصفهان برای رئیس جمهور به نمایش گذاشته شد و آقای روحانی نیز قول دادند تا مسئله مدیریت آب در استان اصفهان و رفع موانع و مشکلات را به‌صورت جدی بررسی کنند و برای حل آنها دستورهای لازم را بدهند.

وی گفت: نمایندگان در دیدار با رئیس جمهور خواستار توجه به مسائل و مشکلات حمل و نقل در استان اصفهان و ایجاد زیرساخت مترو در استان شدند که رئیس جمهور نیز اعلام کرد در صورت حل مشکلات بودجه کمک‌های لازم را برای رفع موانع و مشکلات حمل و نقل در استان اصفهان انجام خواهد داد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: همچنین مشکل اشتغال در استان اصفهان یکی دیگر از مباحثی بود که تقریباً توسط اکثر نمایندگان مطرح شد و تأکید شد که سیستم بانکی یاری لازم را برای حل معضل بیکاری ندارد که رئیس جمهور قول داد سیستم بانکی را موظف کند تا همراهی لازم برای کمک به افرادی که درصدد ایجاد اشتغال هستند، داشته باشد. همچنین مسائل مربوط به ایجاد دانشگاه در استان اصفهان در این دیدار مطرح و نامه‌هایی توسط نمایندگان تهیه شده بود که به رئیس جمهور تقدیم شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور مأمور پیگیری مشکلات اصفهان شد
حیدرپور اضافه کرد: رئیس‌جمهور همچنین بعد از شنیدن مسائل و مشکلات استان اصفهان محمد شریعتمداری معاون اجرایی خود را مأمور کرد تا مسائل و مشکلات استان اصفهان پیگیری کند و تلاش لازم را برای حل آنها به کار ببندد.

وی تصریح کرد: در دیدار امروز این مسئله بحث شد که رودخانه زاینده‌رود و باتلاق گاوخونی دچار مشکل جدی شدند و رئیس جمهور نیز قول داد که سعی و تلاش لازم را انجام دهد تا مشکل زاینده‌رود و باتلاق گاوخونی را به‌عنوان یک تالاب بین‌المللی در دستور کار قرار دهد، همان‌گونه که حل مسئله دریاچه ارومیه در دستور کار دولت قرار گرفت.

به‌گفته عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان رئیس جمهور در دیدار امروز با اشاره به مسائل 
بین‌ المللی تأکید داشت: امیدی که در سطح بین‌المللی بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به وجود آمده موجب شده تا شاهد استقبال بسیار خوبی در سطح منطقه و سطح بین‌الملل از دولت یازدهم باشیم و این موضوع در تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران به چشم می‌آید. آقای روحانی اشاره کرد که در سفر نیویورک رؤسای کشورها و تیم‌های شرکت‌کننده اظهار امیدواری می‌کردند: آینده را در تقویت مناسبات با ایران روشن می‌بینیم.

حیدرپور گفت: رئیس‌جمهور همچنین تأکید کرد: امیدواری ما دوچندان است تا بتوانیم با تقویت مناسبات با کشورها مشکلاتی که در سطح بین‌المللی دچار آن هستیم، حل شود و یا به حداقل ممکن تقلیل پیدا کند.

بین ایران و 1+5 در مذاکرات ژنو هدف‌گذاری مشترکی به وجود آمد
به‌گفته عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان رئیس‌جمهور در این دیدار اظهار داشت: مسائل مربوط به امور هسته‌ای نیاز به اعتمادسازی دوطرفه دارد و ما تلاش داریم که این اعتمادسازی دوطرفه انجام شود و میان ایران و گروه 1+5 در مذاکرات ژنو هدف‌گذاری مشترکی به وجود آمده و ان‌شاءالله بتوانیم گامهای مشترکی را برداریم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای روحانی تأکید داشت: ایران در ژنو گام اول را محکم برداشت و همه حق و حقوق ملت ایران را در بحث هسته‌ای براساس NPT دنبال کرد و بنا داریم که گام‌های بعدی را مانند گام اول در زمان‌بندی دقیقی به‌گونه‌ای برداریم تا در سال آینده به شرایطی برسیم که مانند سال 91 رشد منفی اقتصادی نداشته باشیم و به‌سمت رشد مثبت حرکت کنیم.

به‌گفته وی آقای روحانی اشاره کردند: هماهنگی‌های بسیار خوبی به‌دنبال مذاکرات ایران و گروه 1+5 در ژنو برای تأمین فضاهای فاینانس و پشتیبانی پولی و حرکت به این سمت که بتوانیم از دارایی‌های خود  در بانک‌های خارجی به‌صورت بهینه استفاده کنیم، انجام شده، و این موضوع را جزو دستاوردهای 2-3 ماه گذشته دولت می‌دانستند و نمایندگان اظهار امیدواری کردند که دولت در آینده قدم‌های بیشتری را بردارد و در پیشبرد اهداف خود موفق باشد.

روحانی: سفرهای استانی را تا پایان سال آغاز می‌کنیم
حیدرپور خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور همچنین در دیدار امروز اعلام کرد که بنا دارد سفرهای استانی دولت را آغاز کند و تأکید کرد که دولت ممکن است تا پایان سال به 2 یا 3 استان سفر کند و در این زمینه در حال برنامه‌ریزی هستند. نمایندگان استان اصفهان نیز از رئیس‌جمهور دعوت کردند تا دولت در اولین سفر استانی به این استان سفر کند و آمادگی کامل خود را برای این موضوع اعلام کردند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: