برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۰۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۶
ستاره سوم به چنگ آبی‌ها نیامد
استقلال با وجود ارائه بازی زیبا و تهاجمی نتوانست نماینده کره‌ای را شکست دهد تا به این ترتیب در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حذف شود و در کسب ستاره سوم که به معنی سومین قهرمانی آسیا است، ناکام ماند.
هشت صبح: دیدار برگشت تیم های استقلال تهران و اف سی سئول کره جنوبی در شرایطی از ساعت 19 به وقت تهران آغاز خواهد شد که استقلالی ها در بازی رفت برابر حریف کره ای با نتیجه 2 بر صفر شکست خورده بودند و برای صعود به فینال این رقابت ها باید در وقت قانونی اف سی سئول را با نتیجه 2 بر صفر و یا بالاتر از 2 گل شکست دهند.

گزارش نیمه دوم:

اولین موقعیت استقلال در نیمه دوم روی فرار فرهاد مجیدی شکل گرفت که ضربه فرهاد مجیدی از بالای دروازه به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد محمد قاضی درون محوطه جریمه توپ را به دستان دروازه بان حریف کوبید.گل تساوی استقلال در دقیقه 49 و روی سانتر کرنر به دست آمد. که ضربه سر ساموئل به گل تبدیل شد. استقلال نیمه دومی را تهاجمی آغاز کرد.

دقیقه 57 مسابقه بهترین موقعیت سئولی ها روی سانتر از سمت راست و ضربه سر خطرناک بازیکن شماره 11 این تیم به دست آمد.

اولین کارت زرد بازی به بازیکن شماره 10 سئولی ها داده شد. دقیقه 66 مسابقه احمد جمشیدیان بار دیگر یک موقعیت خوب را از دست داد.

دقیقه 69 ضربه بازیکن سئول به تیر دروازه استقلال برخورد کرد.فرهاد مجیدی در دقیقه 70 یک موقعیت خوب را برای گلزنی به دست آورد که ضربه وی به تور کناری دروازه برخورد کرد.

 اولین تعویض برای استقلال بدین صورت انجام شد که برهانی جای نوری را گرفت.

در دقیقه 74 بازهم سئولی ها روی اشتباه فاحش امیر حسین صادقی یک موقعیت تک به تک را به دست آوردند که رحمتی ضربه بازیکن حریف را مهار کرد. دقیقه 75 استقلالی ها روی حرکت قاضی یک موقعیت خوب را به دست آوردند که ضربه اول قاضی به تیر دروازه و ضربه برگشت وی به گل تبدیل شد.

گل دوم سئولی ها توسط بازیکن شماره 6 این تیم و در دقیقه 80 به ثمر رسید.


گزارش نیمه اول بازی:

نخستین موقعیت این بازی روی ضد حمله توسط تیم اف‌سی سئول ایجاد شد که ضربه سر دژان دامیانوویچ در دقیقه 3 توسط رحمتی دفع شد. استقلالی‌ها 5 دقیقه بعد صاحب یک موقعیت صددرصد گلزنی شدند که روی حرکت زیبای تاکتیکی، احمد جمشیدیان در محوطه جریمه تیم اف‌سی سئول صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او پس از برخورد با خط دفاع حریف به شکلی خطرناک از کنار دروازه به اوت رفت. البته خلیل الغمدی داور عربستانی این بازی، روی این صحنه دچار اشتباه شد و یک ضربه کرنر به سود استقلال نگرفت.


در دقیقه 10 بار دیگر دژان دامیانوویچ روی یک ضد حمله تا مرز تک به تک شدن با سیدمهدی رحمتی پیش رفت اما تکل به موقع بیگ‌زاده از پیش روی این مهاجم و ایجاد یک موقعیت خطرناک برای اف‌سی سئول جلوگیری کرد. 4 دقیقه بعد ضربه فرهاد مجیدی در محوطه جریمه به مدافع حریف برخورد کرد، کاپیتان استقلال توپ برگشتی را با یک پاس در عرض زیبا به سیاوش اکبرپور رساند که شوت زیبای این بازیکن از کنار دروازه تیم کره‌ای راهی اوت شد. در دقیقه 18 همین بازیکن بار دیگر شانس خود را امتحان کرد اما ضربه زیبای این بازیکن از بالای دروازه اف‌سی سئول راهی اوت شد.

پس از اینکه در 10 دقیقه دوم دو تیم بازی زیبایی را ارائه کردند و استقلالی‌ها تیم برتر میدان بودند، بازیکنان اف‌سی سئول برای آنکه از زیر حملات گسترده‌ آبی‌پوشان میزبان خارج شوند، سعی کردند بازی را اداره کنند و یکی دو موقعیت نه چندان حساس را هم در این دقایق روی دروازه رحمتی ایجاد کردند که هیچ نتیجه‌ای برای آنها در بر نداشت.

البته استقلالی‌ها نیز که مواظب ضدحملات نماینده کره‌جنوبی بودند، بیشتر برای رسیدن به دروازه این تیم به ارسال از جناحین خصوصا سمت راست زمین، جائیکه خسرو حیدری و در مواقعی احمد جمشیدیان در آنجا حضور داشتند، پرداختند که موقعیت‌هایی را روی دوازه حریف ایجاد کردند. در یکی از این حملات، توپ برگشتی توسط مدافعان اف‌سی سئول با شوت زیبای پژمان نوری همراه شد که این ضربه هم با اختلاف بسیار اندک از کنار دروازه میهمان کره‌ای به اوت رفت.

پس از این موقعیت، بیشتر توپ در میانه میدان و جناحین دروازه دو تیم در جریان بود و مدافعان دو تیم بهتر از نفرات هجومی حریف بازی می‌کردند تا اینکه در دقیقه 33 "سرجیو"ی برزیل از غفلت خط دفاع استقلال استفاده کرد و وارد محوطه جریمه شد اما شوت فنی این بازیکن، از کنار تیر عمودی دروازه آبی‌پوشان راهی اوت شد.

در دقیقه 36 فرهاد مجیدی روی یک توپ عمقی به گل رسید اما قبل از ضربه کاپیتان استقلال، کمک داور اعلام آفساید کرد. یک دقیقه بعد و روی ضربه برگشتی کرنر، "ها دائه سونگ" کاپیتان اف‌‎سی‌ سئول با یک ضربه فنی از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد.


پس از این گل استقلالی‌ها چندین موقعیت دیگر گلزنی را بدست آوردند که در یکی از این فرصت‌ها، ضربه خسرو حیدری باز هم به مدافعان حریف برخورد کرد تا همچنان قفل دروازه تیم میهمان بسته بماند. البته این حمله با شوت دامیانوویچ که توسط رحمتی مهار شد، پاسخ داده شد.

آخرین موقعیت نیمه نخست هم به صحنه‌ای که درون محوطه جریمه اف‌سی سئول شکل گرفت و استقلالی‌ها اعتقاد داشتند مدافع کره‌ای روی پژمان نوری خطای پنالتی انجام داده است، مربوط می‌شد. در این صحنه پاس عمقی و زیبای احمد جمشیدیان در پشت مدافعان به نوری رسید که این توپ با تکل مدافع حریف کره‌ای دفع شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و از هافبک استقلال خواست از زمین بلند شود.


ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده،احمد جمشیدیان،خسرو حیدری، ساموئل،پژمان نوری، فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپورحاشیه ها:

ساعت 18:20 دقیقه: تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه بیش از 60 هزار نفر می باشد.

موج مکزیکی در ورزشگاه آزادی راه افتاد.

تشویق های تماشاگران استقلال با سایر روزها به شدت تفاوت دارد. استقلالی در این بازی کاملا یکدست تیم خود را تشویق می کنند. آنها با شعار خلیج فارس ایران ، استقلال قهرمان/ استقلال با غیرت، یا علی مولا مدد و ایران ایران تیم خود را تشویق می کنند. تشویق یکدست استقلالی ها خبرنگاران کره ای را به وجد آورده و آنها دائما در حال تصویر برداری از تماشاگران استقلال با موبایل های خود هستند.

بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران از ساعت 18:15 دقیقه وارد زمین مسابقه شدند.

مهدی رحمتی برای گرم کردن خود از ساعت 18:05 دقیقه وارد زمین مسابقه شد و به شدت از سوی تماشاگران تشویق شد.

دوربین عنکبوتی ورزشگاه آزادی برای بازی امروز آمده شده و در حال تصویربرداری از تماشاگران حاضر در ورزشگاه است.

هواداران استقلال از پیروزی تیمشان در این دیدار بسیار خوش بین هستند و در بنرهایی که با خود به ورزشگاه آورده اند این نکته را یادآور شده اند.زمانی که تعدادی از خبرنگاران کره ای وارد جایگاه خبرنگاران شدند برخی هوادارانی که در صندلی های پایین نشسته بودند با نشان دادن عدد سه به این خبرنگاران نتیجه را به سود استقلال پیش بینی کردند.

مسئولان برگزاری بازی توسط مجری حاضر در ورزشگاه تماشاگران را به وجد آوردند.مجری برنامه از تماشاگران خواست تا با شعار خلیج فارس ایران استقلال قهرمان تیم خود را تشویق کنند.

پولادکیمیایی بازیگر سینما نیز قرار است بازی استقلال با حریف کره ای را از نزدیک تماشا کند.

تعدادی از تماشاگران با یک دستگاه اتوبوس خود را از مازندران خود را به تهران رسانده اند تا بازی را از نزدیک ببینند. همچنین هواداران خوزستانی و مشهدی نیز در ورزشگاه حضور دارند.فرهاد مجیدی محبوب‌ترین بازیکن بین هواداران است و بارها از سوی تماشاگران مورد تشویق قرار می‌گیرد. همچنین هواداران استقلال علیه پرسپولیس شعار می‌دهند

هواداران استقلال برای پرسپولیس کری می‌خوانند و شعار یک افتخار تو آسیا حسرت پرسپولیسی‌ها بین آنها بسیار محبوب است.

هواداران استقلال دو عدد بزرگ که نشان‌دهنده نتیجه سه بر صفر است را در دست گرفته است و امیدوار هستند تیمشان با این نتیجه به پیروزی برسد.

پخش سرودهای متنوع و شاد با استقبال تماشاچیان حاضر در ورزشگاه روبرو شد.

منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی