برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۱۰۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹
در گذشته دیدارهایی بوده که توانسته‌ایم آن را جبران کنیم. زمانی که کاپیتان استقلال بودم دور رفت بازی را با نتیجه 4 بر یک به نماینده ازبکستان واگذار کردیم اما در بازی برگشت با 3 گل آن تیم را شکست دادیم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به بازیکنان خود فشار نیاورده‌ایم که در دیدار فردا مقابل اف سی سئول کره جنوبی حتما در ۱۰ دقیقه اول گل بزنند.
 
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار فردای استقلال - اف س سئول کره جنوبی، گفت: به میهمانان و اعضای تیم کره بابت حضورشان در ایران خوشامد می‌گویم. در رابطه با بازی باید بگویم نیمه اول مرحله نیمه نهایی را از دست دادیم و فردا به دنبال جبران شکست دور رفت هستیم.
 
وی افزود: در سئول فوتبال بدی بازی نکردیم و فکر نمی‌کنم هیچ تیمی اندازه استقلال آنها را در نیمه اول تحت فشار گذاشته باشد. با این وجود روی اشتباهات فردی گل دریافت کردیم و متاسفانه پس از گل نیز به بازی احساسی روی آوردیم.
 
سرمربی استقلال تاکید کرد: بین دو نیمه در رختکن به بازیکنانم گفتم تنها کاری که می‌کنید این است که گل دوم را نخورید اما بازیکنان بازی احساسی را به نمایش گذاشتند و هر تغییری در بازی دادیم نتوانستیم گل خورده جبران کنیم. در دیدار رفت حداقل یک گل می‌توانستیم به حریف بزنیم.
 
قلعه‌نویی با بیان اینکه نیمه دوم باقی مانده است تصریح کرد: در گذشته دیدارهایی بوده که توانسته‌ایم آن را جبران کنیم. زمانی که کاپیتان استقلال بودم دور رفت بازی را با نتیجه 4 بر یک به نماینده ازبکستان واگذار کردیم اما در بازی برگشت با 3 گل آن تیم را شکست دادیم. می‌خواهم بگویم ایرانی‌ها می‌توانند چنین نتایجی را جبران کنند.
 
وی ادامه داد: در بازی فردا باید هدف داشته باشیم و ابتدا گل نخوریم. زدن دو گل دور از دسترس نیست. بازیکنان شماره 10 و 11 آنها خوب بازی می‌کنند اما بازی فردا در تهران برگزار می‌شود و شرایط با دیدار رفت تفاوت دارد.
 
سرمربی استقلال با بیان اینکه پس از بازگشت از کره روی مسائل روحی روانی کار کرده‌اند گفت: در این چند روز شادابی در چهره بچه‌ها دیده شد و امیدوارم فردا روز خوبی برای فوتبال ایران باشد. تاکنون بازیکنان استقلال را تا این حد مصمم به شکست تیمی ندیده بودم.
 
قلعه‌نویی در خصوص اظهارات سرمربی اف س سئول مبنی بر اینکه استقلال شانس آورد که در دیدار رفت گل‌های بیشتری دریافت نکرد، خاطرنشان کرد: سرمربی کره درست می‌گوید و حرف او را قبول می‌کنم چون ما دقایقی از بازی مخصوصا از دقیقه 70 به بعد چند موقعیت به تیم کره‌ای دادیم که یکی از آنها ضربه‌ای بود که حنیف عمران‌زاده توپ را از روی خط درآورد و یا توپی که به تیر دروازه برخورد کرد.
 
وی در مورد بازیکنان سرعتی اف سی سئول عنوان کرد: در حال حاضر فوتبال برای یک نفر نیست. باید نظم تیمی خودمان را رعایت کنیم و کمترین اشتباه را داشته باشیم. اگر بتوانیم ارتباط خط فوروارد و خط هافبک آنها را قطع کنیم می‌توانیم به گل برسیم. فردا باید فوتبال هجومی و با برنامه‌ای ارائه دهیم و طبیعتا هدف ما رسیدن به گل است. بازیکنان از لحاظ روحی روانی شرایط خوبی دارند و باز هم تاکید می‌کنم تاکنون بازیکنان را تا این حد مصمم ندیده بودم.
 
سرمربی استقلال در خصوص حمایت تماشاگران و اهالی فوتبال از استقلال تصریح کرد: از پیشکسوتان و اهالی فوتبال بابت حمایتشان تشکر می‌کنم. روز گذشته در مصاحبه‌ام اشتباهی پیش آمد و نمی‌خواستم بگویم جامعه فوتبال نمی‌خواهد استقلال به فینال آسیا برسد منظورم از آدم‌هایی است که به این فوتبال چسبیده‌اند همانند گزارشگری که در بازی رفت می‌گوید چرا بازیکنان کره حمله نمی‌کنند. از محمد دادکان و رویانیان تشکر می‌کنم که از ابتدا حمایت کردند از رویانیان که یک ساعت پس از بازی با بوریرام تایلند تماس گرفت تشکر می‌کنم.
 
قلعه‌نویی افزود: مردم نشان دادند که همیشه در صحنه‌ها حضور دارند اما این نکته را بگویم که AFC به استقلال تذکر داده که از هواداران می‌خواهد به خاطر شان و شخصیت ایرانی‌ها اجازه پرتاب اشیاء به داخل زمین را ندهند.
 
وی با انتقاد از برنامه‌ریزی AFC گفت: مسابقات لیگ کره جنوبی در حال به اتمام رسیدن است اما ما هنوز در ابتدای راه هستیم و پیش از آغاز فصل فرصتی برای کارهای بدنسازی نداشتیم. شنیده‌ام غلامرضا بهروان به فتح‌الله‌زاده گفته باید بدنسازی را انجام می‌دادید اما ما از روز بازی ایران و کره جنوبی 35 روز فرصت داشتیم که کارلوس کی‌روش خواسته بود بازیکنان ملی‌پوش 20 روز استراحت کنند. آقای بهروان آیا در 15 روز باقیمانده می‌توانستیم بدنسازی انجام دهیم؟ 30 سال است بهروان را می‌شناسم نمی‌دانم چطور می‌توانستیم در 15 روز بدنسازی را انجام دهیم.
 
سرمربی استقلال تصریح کرد: شرایط بازی فردا سخت خواهد بود ولی اگر خدا بخواهد فینالیست آسیا می‌شویم ما تنها یک بازی از سازمان لیگ خواستیم که لغو کند ولی این کار را نکردند. با لغو آن بازی می‌خواستیم بیشتر کارهای بدنی و تاکتیکی انجام دهیم ولی موفق به انجام آن نشدیم.
 
قلعه‌نویی در خصوص اینکه چه تدابیری اندیشیده شده تا بازیکنان فوتبال احساسی را انجام دهند خاطر نشان کرد: واقعیت فوتبال همان چیزی است که در درون زمین رخ می‌دهد. خوشبختانه بازیکنان ما تجربه زیادی دارند همین هاشم بیک‌زاده 4 قهرمانی لیگ برتر در کارنامه‌اش دارد قبول دارم که بازیکنان نباید احساسی بازی کنند.
 
وی در مورد اینکه گفته می‌شود بازیکنان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا باید در 10 تا 20 دقیقه شروع بازی گل بزنند عنوان کرد: ما این فشار را به بازیکنان وارد نکردیم که حتما باید در 10 دقیقه اول گل بزنند اما با توجه به حضور تماشاگران خیلی خوب می‌شود که بتوانیم در دقایق ابتدایی بازی گل بزنیم چون اگر گل بزنیم فشار تماشاگران زیاد می‌شود و انگیزه بازیکنان بالا می‌رود. با این وجود ما دنبال فوتبال با برنامه هستیم و مطمئن باشید که بازیکنان احساسی بازی نمی‌کنند.
 
سرمربی استقلال درباره اظهارات سرمربی کره در رسانه‌های این کشور مبنی بر اینکه دروازه‌بان و خط دفاعی استقلال بازیکنان معمولی بودند و اینکه آیا اظهارات سرمربی کره را گستاخانه نمی‌بیند گفت: کاری به فضای موجود در کشور تایلند ندارم اما فضایی که ما در کره حضور داشتیم خوب بود.
 
قلعه‌نویی اضافه کرد: من دو بار به سئول رفتم و آنها از فوتبال بر خلاف ایران لذت می‌برند. در ایران تیمی که چه می‌برد یا می‌بازد هزار ایراد می‌گیرند.
 
وی افزود: در کره مردم به موقع سرکار می‌روند، به پارک می‌روند و از تعطیلات خود استفاده می‌کنند آنها در فوتبال نیز از این منظر نگاه می‌کنند. شاید نظر سرمربی کره این بوده که تیم استقلال پس از دریافت دو گل نظم دفاعی خوبی نداشته است بنابراین کلمه گستاخی را قبول ندارم.
 
سرمربی استقلال در خصوص اینکه آیا استقلال فردا فوتبال غیرتی و با تعصب را نشان می‌دهد اظهار داشت: بازیکنان پیش از این تعصب و غیرت را نشان داده‌اند آنها با شرایط سخت مالی کنار آمده‌اند. ما علاوه بر غیرت و معرفت باید تاکتیک نیز داشته باشیم. تنها با غیرت نمی‌توان به پیروزی رسید. خدا را شکر در گروه مرگ بالا آمدیم و در همین بازی رفت مقابل اف سی سئول در 35 دقیقه بازی به این تیم فشار وارد کردیم.
 
قلعه‌نویی در مورد جانشینان آندرانیک تیموریان و جوادنکونام عنوان کرد: الان نمی‌شود گفت چه کسانی جای این دو بازیکن بازی خواهند کرد ولی بازیکنانی که به میدان می‌روند هم سرعتی هستند و هم هجومی.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: